in

Válka: známá skupina rammstein se vyjádřila k válce na Ukrajině!

instagram.com instagram.com
Reklama

Do války na Ukrajině se zapojují nejen vládní orgány, lidé, různé organizace, ale taktéž veřejně známé osobnosti a skupiny. Jedním zástupcem z této skupiny je bezpochyby známá německá skupina Rammstein.

Tato německá industrial metalová hudební skupina byla založena v lednu v roce 1994. Může se pochlubit hity jako například Ohne Dich (109 milionů zhlédnutí) či Amerika (154 milionů zhlédnutí). Rozhodli se zapojit do války na Ukrajině. Prohlásili, že ruší veškeré koncerty v Rusku, konkrétně v Moskvě a v Novosibirsk.

„Především nás mrzí utrpení ukrajinského národa…”
„Jsme si vědomi zoufalství, které mohou mnozí ruští fanoušci pociťovat tváří v tvář jednání své vlády, a chceme připomenout i lidskost sdílenou jak s ruskými, tak ukrajinskými občany,“
Zpěvák skupiny, Till Lindermann, byl už dříve zatčen ruskou policií, konkrétně 28.8.2021 kvůli porušení covidových opatření. Sám pomáhá ukrajinským uprchlíkům v Berlíně. Taktéž tvrdí, že v Kyjevě chtějí vystupovat co nejdřív, jak to bude možné.
Je krásně vidět, že se do tohoto veřejného dění zapojují i mediálně známé tváře. Namotivuje to více lidí, kteří se poté mohou zapojit do dobrovolné činnosti.
Reklama