in ,

Jak moc se museli obětovat? Top 10 herců, pro než byly některé role výzvou.

brightside.me
Reklama

Myslíme si, že s klidem v duši můžeme říci, že každý z nás má rád filmy a má i nějakého toho hereckého oblíbence. Málo komu ale dochází, co dotyční herci museli pro dané role udělat. Někteří museli razantně přibrat či zhubnout, jiní zase prováděli nebezpečné kaskadérské kousky. A co dál? Na to se podíváme v dnešním článku.

1. Margot Robbie – Já, Tonya (2017)

Po dobu 5 měsíců trénovala 5 dní v týdnu, 4 hodiny denně. Dokonce strávila Štědrý den, Silvestr a i den před svatbou na stadionu.

brightside.me

2. Joaquin Phoenix – Joker (2019)

Joaquin Phoenix zhubl přes 20 kg. Taková razantní ztráta váhy v tak krátkém čase ovlivnila jeho psychický stav a to mu pomohlo dostat se do role ještě více.

brightside.me

3. Daniel Radcliffe – Džungle (2017)

Aby Daniel vykreslil postavu co nejpřesněji, cítil, že je nutné zhubnout. A tak jedl ob dva dny.

brightside.me

4. Kumail Nanjiani – Marvel – Eternals (2021)

Musel jíst a cvičit téměř každý den po celý rok, ale výsledku prý rozhodně nelituje.

Instagram will load in the frontend.

5. Henry Cavill – Zaklínač (2019 – nyní)

Herec musel velmi málo pít, aby jeho svaly ještě více vynikly. 4 dny před natáčení vypil 1,5 litru vody a další den jen 0,5 litru. Třetího dne a po celou dobu až do natáčení scény už nepil vodu vůbec.

brightside.me

Reklama

6. George MacKay – Tohle je náš svět (2016)

George MacKay cvičil jógu 3 až 4 hodiny denně, aby ve filmu mohl představovat pokročilé pozice.

brightside.me

7. Zendaya – Největší showman (2017)

Zendaya se začala učit akrobacii již 3 měsíce před zahájením natáčení a tak sama prováděla některé kousky.

brightside.me

8. Emile Hirsch – Útěk do divočiny (2007)

Emile Hirsch vážil původně 70 kg, když byl obsazen jako hlavní postava. Když ale pak natáčeli část filmu, kde se hlavní postava dostane až na Aljašku, jeho hmotnost klesla na pouhých 52 kg.

brightside.me

9. Tom Cruise – Mission: Impossible – Fallout (2018)

V tomto filmu například provedl skok z vysoké nadmořské výšky. Je tak prvním hercem, který kdy provedl takový nebezpečný skok, a Spojené arabské emiráty byly jedinou zemí, která mu tohle vůbec umožnila zrealizovat. Nejprve cvičil ve větrném tunelu a pak vyskočil z letadla celkem 106krát, aby získali dokonalý záběr.

brightside.me

10. Michelle Williams a Ryan Gosling – Blue Valentine (2010)

Režisér chtěl, aby herci chvíli žili spolu, aby měli pocit, že to, co natáčejí, je skutečné. Herci spolu žili asi měsíc. Ale jen během dne – protože během noci Williams odcházela domů, aby viděla svou dceru.

brightside.me

Páni, tak to je něco! Člověk by si řekl, že herectví není nic těžkého, že se člověk jen naučí nějaký text, odříká to a má to královsky zaplacené… ale ono ne. Nebo tomu tak není alespoň v těchto dnešních 10 případech. I když věříme, že všechny tyto strasti měli opravdu královsky zaplacené.

Čerpali jsme z brightside.me

 

Reklama