in

Jak být ve vztahu či manželství šťastný? 10+ základních tipů.

brightside.me
Reklama

Spokojený vztah či manželství vás podle harvardského psychologa Dr. Daniela Gilberta skutečně udělá šťastným. Tvrdí, že vdaní nebo zadaní lidé jsou šťastnější než ti, kteří jsou svobodní, protože nejlepším ukazatelem lidského štěstí je kvalita jejich sociálních vztahů. Šťastné vztah však není tak snadný vytvořit. Vyžaduje to hodně práce, oddanosti a opravdové lásky obou dvou partnerů. Shromáždili jsem proto 10 zásadních tipů od poradců z partnerských terapií, které ukazují, jak udržet nebo změnit váš vztah či manželství na šťastné a úspěšné.

1. Neodsunujte stranou vedlejší malé problémy. Nasčítají se a při větší hádce si vše budete vyčítat. Řešte vše hned.

brightside.me

2. Diskutujte navzájem o svých potřebách.

Je dobré s partnerem komunikovat o svých potřebách a přáních, abyste se ujistili, že si navzájem dokonale rozumíte, a zajistěte, aby o nich nevznikala žádná tajemství ani nedorozumění. Je důležité věnovat pozornost svým vlastním potřebám i potřebám vašeho partnera.

To jsi měl právě kousla? X Nemám rád kousaní. – Dobře, příště to neudělám.

brightside.me

3. Malé nezištné služby jsou ty z nejdůležitějších věcí, které můžete ve vztahu dělat.

„Maličkosti“ a drobnosti ve vašem vztahu by nikdy neměly být ignorovány nebo zapomenuty. Pokud chcete svému partnerovi ráno připravovat kávu, nepřestávejte v tom. Pokud je chcete jednou týdně překvapit malým dárkem nebo oblíbeným občerstvením – pokračujte v tom. To platí pro všechna drobná gesta ve vašem vztahu, protože na maličkostech záleží.

Musím koupit jablka. – John koupil má oblíbená jablka!

brightside.me

4. Neberte některé služby za negativní povinnost, ale jako příležitost k poukázání náklonosti.

Dnes večer budu dělat večeři. X Uvařím dnes večer Johnovo nejoblíbenější jídlo.

brightside.me

5. Strávit alespoň 15 minut denně jen spolu je velmi prospěšné.

Společné trávení skutečného a kvalitního času je klíčem k úspěšnému a šťastnému manželství a vztahu. Stačilo by i pouhých 15 minut denně, pokud by to byl skutečný a exkluzivní čas jen pro vás a vašeho manžela. Projevujte stejnou náklonnost, jako když jste spolu chodili, a poslouchejte jeden druhého, mluvte o plánech, cílech a budoucnosti.

Myslela jsem, že půjdeme běhat?

brightside.me
Reklama

6. Komplimenty by neměly být uchovávány v tajnosti.

Komplimenty by neměly být uchovávány pouze v soukromí. V některých případech lidem nevadí, že jsou komplimenty dávány veřejně před ostatními lidmi, přáteli nebo členy rodiny. Samozřejmě, váš partner vám řekne, jestli mu vyhovuje, když vás někdo na veřejnosti chválí, a pokud je to tak, nebojte se to udělat.

Pracuje až moc. X Je velmi pracovitá a ambiciózní!

brightside.me

7. Lidé chtějí být milováni jinak než vy a vy byste se tomu měli přizpůsobit.

Některé věci můžete považovat za romantické, zatímco váš partner si myslí, že jiné věci jsou romantičtější. Pokud jde o projevování lásky nebo milující gesta, máte své vlastní preference a váš partner může mít své vlastní a odlišné. Jen proto, že si myslíte, že růže jsou dokonalá květina, která ukazuje lásku, ještě neznamená, že váš partner to má stejně. Měli byste vědět, co se jim líbí, co považují za romantické, a měli byste se tomu přizpůsobit, abyste jim mohli dát lásku, kterou si zaslouží.

Myslela jsem, že ví, že nemám ráda růže. X Tohle je perfektní.

brightside.me

8. Nemyslete si, že jen proto, že už máte partnera, tak se můžete přestat snažit… NE!

To, že jste spolu roky, ještě neznamená, že byste se měli přestat starat o to, jak vypadáte a co děláte. Existuje velká šance, že vás váš manžel bude milovat takového, jaký jste, ale ukázat jim, že stále chcete vypadat dobře a oblékat se pro ně, je dobré pro vaše manželství.

Jsem unavený na cvičení. X Pojďme si zacvičit.

brightside.me

9. Je důležité dělat věci společně, ale nezapomeňte také na život mimo manželství.

Nemůžete prostě jít do práce, pak společně jíst, dívat se na televizi a jít zase spát. Je dobré dělat věci společně, které vás oba baví, věci, které ukáží, že vám záleží na vašem vztahu a že vás opravdu baví být kolem svého partnera. Na druhou stranu je také dobré trávit čas odděleně a užívat si čas sami, dělat věci, které se vám líbí, nebo se bavit s přáteli. V každém vztahu je nutná zdravá rovnováha.

brightside.me

10. Je dobré být čas od času sám.

brightside.me

11. Pokud nejste nejlepší přátelé – neděláte to správně.

Manželství není jen legální smlouva, musí to být víc než jen milující vztah, musí to být také přátelství, protože podle výzkumného pracovníka pro rozvod Dr. Johna Gottmana je hluboké přátelství základem šťastného manželství a vztahů obecně. Podle něj by se šťastné páry měly navzájem respektovat a užívat si společný čas. Měli by se navzájem velmi dobře znát.

brightside.me

12. Nenechte svou polovičku zapomenout, jak moc ji milujete a vážíte si jí.

Říci každý den „miluji tě“, ať už je to ráno, před spaním nebo kdekoli mezi tím, je něco tak snadného a může to vašemu partnerovi opravdu zpříjemnit den. Pro šťastné manželství a vztahy jsou velmi důležitá milující slova, gesta a cokoli jiného, ​​na co si vzpomenete. Navíc v dobách, kdy možná necítíte pocit lásky, neměli byste tato 2 slova ignorovat.

Dobrou noc . Dobrou noc. X Dobrou noc, miluji tě, zlato! – Taky tě miluji, babe!

brightside.me

Myslíte si, že manželství je jen smlouva nebo něco mnohem více? A myslíte si, že vztahy jsou jen přetvářkou pro to, abychom nebyli sami? Pokud si tento článek přečetl někdo, kdo je ženatý, jaké tipy a tajemství byste dali ostatním pro šťastné, milující a úspěšné manželství či vztah?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama