in

FILM 365 dní: Ten den! Je SKUTEČNĚ TAKOVÝ propadák jak se o něm PÍŠE?

instagram.com instagram.com
Reklama

S erotickou tématikou se dnes ve filmech setkáváme čím dál častěji. Ačkoli asi největší ohlas přišel s filmem Padesát odstínů šedi a jeho dalšími dvěma díly, tak nebyl rozhodně první ani poslední (například film Nymfomanka, část I. a část II. z roku 2013 nebo film Love z roku 2015). Přesto 365 dní: Ten den, svými žhavými scénami naprosto předčil jak jeho předchozí díl, tak třeba již zmíněných Padesát odstínů šedi.

Tvůrci se tentokrát opravdu vyřádili. Snímek od samého začátku budí dojem, že od „filmu pro dospělé“ ho dělí jenom opravdu malý kousek, který zůstal skrytý. Zatímco druhá polovina filmu je z tohoto hlediska již trochu „klidnější“. Nejednoho diváka by jistě zajímalo, jak se vlastně tyto scény natáčejí? Vždyť aktéři místy opravdu vypadají, že si to doopravdy užívají. Lze to vůbec zvládnout s „čistou“ hlavou?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 365 DNI (@365dnimovienetflix)

Po prvním díle, který měl již od začátku alespoň děj, kdy italský gangster Massimo Torricelli unesl polskou hotelovou manažerku Lauru, která byla na Sicílii na dovolené, se druhý díl opravdu zaměřil spíše na sex než samotný děj. Na tom se shodly mnohé recenze na známém webu ČSFD: „Jak to jen…jednička byla špatná, ale oproti druhému dílu to byl výpravný film plný zajímavého děje. Dvojka totiž nemá vůbec nic…“ napsal jeden divák, „Opět je na co koukat, což je super. Nicméně příběh je trochu slabší….“ napsal další. Přesto se našli lidé, které k filmu zřejmě ze zvědavosti po shlédnutí prvního dílu nalákaly hlavně žhavé postelové scény (ačkoli by se dalo říct, že nejen postelové, ale i stolní, umyvadlové či vířivkové).

Již od začátku filmu je jasné, že hlavní hrdinka nehodu na konci prvního dílu přežila, víc však vysvětleno není. Později se jen dozvídáme, že během nehody přišla o dítě na začátku těhotenství, o kterém však Massimo nevěděl. Po svatbě snů si Massimo a Laura užívají úžasnou svatební cestu. Společný návrat do reality je poté však trochu krutý. Ale tak to bývá často i v životě. Zápletka přichází zhruba po 40 minutách, ale nakonec je úplně jiná než tušíme.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 365 DNI (@365dnimovienetflix)

Ucelený obrázek si musí každý udělat po svém. Zřejmě záleží, co od filmu očekáváme. Jak již zmínili, děj to úplně není, i když zápletky se přece jen dočkáme. Pokud se podíváme na aktuální hodnocení na ČSFD je to zatím pouhých 25%, což je ještě méně než první díl. Film zveřejnila 27. 4. 2022 streamovací služba Netflix. Oba díly jsou inspirovány knihou polské autorky Blanky Lipińskej z roku 2018. Jelikož letos v únoru 2022 vyšel knižní 3.díl s názvem Dalších 365 dní, zřejmě se dočkáme ještě pokračování.

Čerpali jsme z super.cz, csfd.cz.

Reklama