in

Budeme jednou nesmrtelní? U myší se to vědcům povedlo!

instagram.com
Reklama

Být nesmrtelný… Tato myšlenka bezesporu napadla alespoň jednou v životě každého z nás. Někdo by si přál žít věčně a dosáhnout tak velkolepých věcí, jiní upřednostňují raději smrt, protože bez svých blízkých by žít nedokázali. Naštěstí to je jen volba, se kterou se můžeme setkat maximálně ve filmech. Brzy to však může být jinak!

Internetem kolují zprávy o tom, že se vědcům na Harvardu podařilo doslova nemožné. Při pokusech na myších totiž dokázali demonstrovat něco, co by úplně změnilo náš život na této planetě. Pokud by se to podařilo aplikovat i na lidský druh, byli bychom nesmrtelní!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marek Slavata (@markk_neuvirth)

Biologovi z Harvardu, Davidu Sinclairovu, se totiž podařilo to, aby staré myši vyrostly do svého mladého já. Zjednodušeně řečeno, docílil tím díky aplikaci proteinu, který doslova dokáže resetovat kmenové buňky. Ze starých buněk se tak stanou nové = mladší verze.

Jelikož jeho tým již v roce 2020 dosáhl obrovského úspěchu, kdy staré myši, které téměř neviděly, začaly opět vidět a to dokonce stejně dobře, jako mladí jedinci, určitě se máme na co těšit a jako lidstvo jsme k nesmrtelnosti opět o krok blíže!

A co vy? Chtěli byste být nesmrtelní nebo jste raději smrtelní?

Tématem jsem se inspirovali na Instagram.com 

Reklama