in

BABIŠ v Ústí nad Labem: Jakmile přijel, LIDÉ se začali RVÁT!

pixabay.com
Reklama

Andrej Babiš jezdí po Česku se svým karavanem. Na mítinku v Ústí nad Labem ho ale nečekalo moc příjemné uvítání. Jakmile dojel na místo, jeho příznivci a odpůrci se začali hádat, strkat a pískat. Na místě byli i policisté. Oznámení prezidenstké kandidatury prý Babiš plánuje na 28. října. To datum se mu zamlouvá.

Na setkání, které se konalo ve čtvrtek kolem půl druhé odpoledne, dorazilo kolem 300 lidí. Nebyli mezi nimi jen příznivci Babiše, ale samozřejmě i jeho odpůrci, kteří si mezi sebou rozdávali píšťalky, aby ho z náměstí tvz. vypískali. Babiš přes všechen zmatek nabádal své podporovatele, aby se nedali vyprovokovat.

Jeden z odpůrců měl u sebe reproduktor, kde nahlas pustil rapovou píseň mířenou proti Babišovi. Expremiér mohl v davu vidět spoustu transparentů, většina byla ovšem také mířena spíše proti němu. Stály na nich hesla jako například: „AB. Jsi hrobníkem demokracie. Odejdi z veřejného života!“ Slyšet bylo také skandování protibabišovských hesel, mimo jiné „Burešovy tepláky“.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Novinky.cz (@novinky.cz)

Babiš slíbil, že po událostech v jižních Čechách zřídí oddělené sektory, ty však na místě nebyly. Kolem všech vystupujících byla ochranka, která na všechno pečlivě dohlížela. Nesměl chybět ani antikonfliktní tým policie. Situace se zklidnila kolem třetí hodiny odpoledne, to už Andrej Babiš podepisoval knihy. Kolem této hodiny totiž odpůrci náměstí opustili a nastal klid.

„Policisté na místě zaznamenali jedno protiprávní jednání, které je řešeno jako přestupek. Proběhla strkanice mezi příznivci a odpůrci Andreje Babiše. Celé dění na mítinku bylo zaznamenáno. Dodatečně bude vyhodnocováno a z toho se pak usoudí, zda došlo k nějakým dalším přestupkům, kterými by se policie dále zabývala,“ uvedla mluvčí ústecké policie Ilona Gazdošová.

Loni Babiš kandidoval právě v tomto kraji do Sněmovny, kde získal 35,6 procenta hlasů. Jako každý politik má Babiš všude nějaké své následovníky a také odpůrce. I jako expremiér a možný budoucí kandidát na prezidenta však velmi tvrdě rozděluje občany na dva tábory. Zde neexistuje kompromis, buď jste pro nebo proti. 

Čerpali jsme z idnes.cz

Reklama