in

Adventní kalendář od dior za 80 tisíc! Nadšení nebo zklamání?

tiktok.com
Reklama

Ať už je vám 10 nebo třeba 40 let, určitě by vám udělal radost takový adventní kalendář, no ne? Adventní kalendáře totiž nemusí být nutně jen ty s čokoládou. V dnešní době si můžete koupit takový, který v sobě skrývá šperky, hračky, různé pochoutky, parfémy a tak dále. Vlastně se stává takovým menším pravidlem, že každý rok si nějaká větší světoznámá značka nějaký svůj adventní kalendář vytvoří a poté i prodává. A v dnešním článku se zaměříme na Dior.

Světově proslulá francouzská značka Dior existuje již od roku 1946. Dříve se jednalo čistě jen o společnost zaměřenou na módu. V dnešní době však prodává mimo oděvy pro každého i například různé parfémy, doplňky, kosmetiku,… a v předvánočním čase i adventní kalendář?

Na oficiálních stránkách značky Dior jste měli možnost zakoupit si jejich originální adventní kalendář La Collection Privée Trunk of Dreams v hodnotě 3 500 dolarů, což je na české koruny necelých 80.000 Kč! A copak se v něm za tyto neskutečné peníze schovává? Naštěstí, abychom se to dozvěděli, jsme si nemuseli kalendář kupovat.

Na Tik Toku se jmenuje Jackie Aina, má 1.8 milionů sledujících a právě díky ní máme tu možnost nahlédnout do drahého Dior kalendáře.

@jackieaina I’m ngl I’m kinda into this advent calendar thing this year 😭 #dioradventcalendar #adventcalendarreview ♬ B.O.T.A. (Baddest Of Them All) – Eliza Rose & Interplanetary Criminal

Adventní kalendář obsahuje 24 zásuvek, stejně jako ty klasické čokoládové. Celý jeho design je však navržených tak, aby vypadaly jako ikonický butik Dior na 30 Avenue Montaigne v Paříži. Na venek vypadá opravdu moc krásně, co však skrývá uvnitř?

Díky neuvěřitelně ceně bychom čekali něco vážně luxusního a nezapomenutelného. Jak ale Jackie kalendář postupně otvírala, začali jeho obsah její sledující označovat za “chabý” a “urážliví” pro ty, kteří si jej zakoupí. Však posuďte sami:

1. den: Vůně
2. den: Mýdlo
3. den: Mini parfém
4. den: Svíčka
5. den: Mini parfém
6. den: Víko k dříve otevřené svíčce
7. den: Vůně
8. den: Vůně
9. den: Mýdlo
10. den: Vůně
11. den: Vůně
12. den: Vůně
13. den: Tácek
14. den: Vůně
15. den: Parfém
16. den: Mýdlo
17. den: Vůně
18. den: Mini svíčka
19. den: Mini vůně
20. den: Zhášeč svíček
21. den: Mini mýdlo
22. den: Vůně
23. den: Svíčka
24. den: Vánoční baňka

Vzhledem k tomu, že celá sada stojí již zmiňovaných 3500 dolarů, tak každá z těchto položek má průměrnou hodnotu 145 dolarů. To je na české koruny okolo 3300 Kč.

@jackieaina Replying to @allyyyyloveeeee ♬ B.O.T.A. (Baddest Of Them All) – Eliza Rose & Interplanetary Criminal

I když Jackie přiznala, že čekala za ty peníze něco jiného a znovu by si tento kalendář zřejmě nakoupila, jinak nereagovala nijak extra negativně. To se ale například o jejích divácích říci nedá. Ti byli (pochopitelně) rozzuření a jsou toho názoru, že Dior tímto své zákazníky okradl. Mýdlo přeci nemůže stát 3300 Kč, natož nějaké víčko od svíčky.

Upřímně, my s takto přehnanou cenou absolutně nesouhlasíme. Chápeme, že Dior je velkolepá značka s poměrně drahými produkty, které si nemůže dovolit úplně každý z nás, ale udržovat si nějakou svoji pomyslnou úroveň tím, že takto hodně nadsadíte ceny? To rozhodně není vůbec správné.

A co říkáte vy na Dior adventní kalendář? Souhlasíte s jeho cenou? Pokud ne, tak jaká suma by byla podle vás ta adekvátní?

Tématem jsme se inspirovali z boredpanda.com

Reklama