in

Luxusní psí aerolinka. Pohodlí pro psy i páníčky, ale jaká je cena letenky?

pixabay.com
Reklama

Představte si, že letíte na dovolenou a mohli byste svým psím miláčkům dopřát v letadle luxus. S Vámi na palubě by to pro ně bylo mnohem pohodlnější než v kleci zavazadlového prostoru. Nehledě na to, že většina aerolinek psy buď vůbec nepřepravuje nebo má velice přísné podmínky. Kolik jste ochotni si za pohodlí psích parťáků připlatit?

Americká společnost BARK prodává hračky a doplňky pro psy. Nyní však vytvořila nové odvětví – Bark Air. Nabízí přepravu vašich mazlíčků v business jet letadlech. Psa si vezmete přímo s sebou na palubu a čeká ho široká nabídka pamlsků, chrániče uší i bundy.

A jak to na palubě bude vypadat? Psi rozhodně nebudou zavření v přepravkách. Naopak se budou moci po kabině volně pohybovat nebo sedět vedle páníčků na sedadlech. „Kabina bude vybavena uklidňující pomocníky, jako jsou feromony, hudba, nahřáté osvěžující ručníky s levandulovou vůní a dalšími věcmi, které pomohou uklidnit každého psa,“ informuje Bark Air na webových stránkách.

„Náš concierge bude vybaven „pro případ nouze“ pytlíčkem plným uklidňujících pamlsků, vodítek, pytlíků na exkrementy aj. Na palubě bude psům během vzletu a klesání podáván nápoj jejich výběru (voda, vývar z kostí, na co si jen vzpomenete). Krom toho se budou na palubě podávat pamlsky, svačinky a překvapení.“

Za celým projektem stojí spojení sil společnosti BARK a Talon Air, která nabízí charterové lety. Motivací jim byly velmi nevhodné podmínky při letecké přepravě zvířat. „Jsme nadšeni, že můžeme zužitkovat poznatky nabrané během let k vytvoření zážitku, kdy je pes na prvním místě,“ uvedl v prohlášení ředitel a spoluzakladatel BARK Matt Meeker.

Sám ředitel si zkusil 3,5 hodinový let v jedné přepravce a jak sám poté uvedl, bylo to velmi stresující a nepříjemné. A to předem věděl, že ho poté zase pustí a jak dlouho tam zhruba bude. Pro psy, kteří toto nechápou je to mnohem větší zátěž.

První psí lety jsou naplánovány na 23. května 2024 na dvou trasách New York – Los Angeles a New York – Londýn. A zbývá ještě samozřejmě cena. Ta je přímo obrovská. Pohybuje se od 6000 do 8000 dolarů podle toho, zda se jedná o vnitrostátní nebo zaoceánskou trasu. V přepočtu je to tedy od 143 až 190 tisíc korun.

Do letadla se vejde až 15 psů s jednou doprovodnou osobou, ale společnost plánuje prodat na jeden let maximálně 10 míst. Pokud však chcete vyrazit i s rodinou, tak děti byste museli nechat doma. Na palubu mohou pouze osoby starší 18 let.

Čerpali jsme z refresher.cz, aeroweb.cz

Reklama