in

10+ objektů, na nichž se zub času podepsal opravdu výrazně!

reddit.com imgur.com
Reklama

Vesmír vzniknul velkým třeskem přibližně před 13,8 miliardami let, a v této době také začal plynout čas (minimálně v našem vesmíru). Miliardy let jsou v lidském měřítku obrovská a nepředstavitelně dlouhá doba, stejně jako jsou desítky let naprosto zanedbatelná doba ve vesmírném měřítku. Pro nás však rozdíl několik let znamená hodně a během této doby se mění prakticky vše, ačkoliv někde je to vidět méně a někde samozřejmě více. My se nyní však podíváme na několik různých objektů, na nichž vliv času skutečně vynikne!

1. Panáček v důchodu.

Tyto lego postavičky jsou stejné, můžete však vidět, jak se během osmi let z té napravo oloupala zlatá barva. Ta nalevo je úplně nová.

2. Volant to vylepšil.

Ačkoliv největší boom děravých džínů již přešel, stále jsou dost v módě. Tyto však nebyly původně děravé, ale díry do nich udělal až volant v průběhu let.

3. Nový vs. starý.

Nalevo je nový plyšový medvěd, napravo je ten samý, ale 30 let starý. Ten vypadá celkem strašidelně, hlavně kvůli těm očím.

4. Nošené každý den.

Tato sluchátka jsem nosil každý den již od roku 2016. Dneska vyměňuji náušníky a ten rozdíl je celkem patrný.

5. Pravidelné a nepravidelné.

Jedna dvojice dek byla používaná pravidelně po dobu 25 let, druhá dvojice většinu času ležela ve skříni. Teď je ten správný čas přejít na ní.

Reklama

6. Zaoblené crocsy.

Na levé straně můžete vidět, jaké zaoblené tvary mají crocsy po 14 letech pravidelného používání. Pro porovnání jsou zde zcela nové.

7. Přes sto let staré.

Tyto pedály jsou na pianu z roku 1902. I když hře na piano vůbec nerozumíte, tak si asi dovedete představit, který pedál se používá výrazně častěji.

8. Stará peněženka.

Rozložil jsem svojí peněženku, abych viděl, jak se na ní projevilo deset let pravidelného používání. Myslím, že je čas na výměnu.

9. Nejvíc to odnesla zem.

Těžko odhadovat, kolikrát na této podlaze přeskočili číkoliv nohy, ale půjde to nejspíš do milionů. Díry jsou patrné na obou stranách.

10. Čtyři náročné roky.

Po čtyřech letech jsem si konečně koupil nový pár těchto bot. Model je to úplně stejný, nicméně ve stavu je značný rozdíl.

11. Čas na výměnu.

Po šestnácti letech jsme se rozhodli vyměnit tátův ovladač na TV. Jak je vidět zde, na výměnu byl již nejvyšší čas.

12. Najděte rozdíl.

Dům se za těch 30 let příliš nezměnil, za to strom – ten vyrostl do vskutku úctyhodné výšky. Na druhé fotce je navíc osvětlený.

 

V průběhu času se zkrátka mění vše. Pokud sice nějakou věc používáme každý nebo skoro každý den, sice tu pomalou změnu moc nevidíme, ale poté si koupíme novou náhražku za tu starou věc a najednou je ten rozdíl vidět hned.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama