in

Dříve vs. Nyní? 10+ fotek, které ve vás vyvolají nostalgii!

reddit.com reddit.com
Reklama

Čím je člověk starší, tím větší rozdíly pozoruje mezi dobou, kdy byl ještě dítě a současnou dobou. Především ročníky 50 let a starší už říkají, že tehdy to bylo úplně jiné, však to sami jistě znáte od svých rodičů a prarodičů. Je pravda, že v posledních desítkách let se svět vyvíjí díky technologickým pokrokům rychleji než kdy předtím. Pojďme nyní na minulost zavzpomínat, ukážeme si pár historických fotek, které ve vás ten nostalgický pocit vyvolají!

1. Před 25 lety a nyní.

Takto jsme slavili narozeniny před 25 lety s mámou ještě jako děti, takto je slavíme nyní. Časy se změnily, ale stále jsme to my.

2. Můj děda za mlada.

Tato fotka byla pořízena roku 1937 v malém městě Atlantic City v New Jersey. Je na ní můj dědeček (uprostřed) s dalšími dvěma muži.

3. Tehdy ještě bez foťáku.

Na této fotce jsem já se svým malým synem v ranných 90. letech. Nemohli jsme si tehdy dovolit fotoaparát, proto jsme chodili do fotobudky.

4. Moje babička a prateta.

Vánoční fotka mojí babičky a pratety ještě jako mladých holek pocházející z 50. let. V těch sladěných sukních a topech jim to slušelo, nemyslíte?

5. Poprvé na základní škole.

Poprvé jsem se vydal do školy jednoho rána roku 1974. Na této fotce mě můžete vidět s mojí maminkou, jak mě tam vede.

Reklama

6. Začátek a konec jedné éry.

Na první fotce jsem vyfocen u stromu u domu krátce poté, co ho moji rodiče koupily, druhá fotka je vyfocená o téměř 30 let později potom, co ho prodali.

7. Můj táta po emigraci.

V roce 1986 emigroval můj otec do New Yorku, tato fotka je zachycená během jeho prvních dní zde v metru, které je mimochodem silné poznamenané graffiti.

8. Chůva s dědečkem.

Na první fotce je moje chůva s mým dědečkem v 60. letech. A druhé je současná fotografie. Dědeček nedávno oslavil 77. narozeniny.

9. Ročenka mé babičky.

Ročenka neboli roční kniha (v tomto případě spíš sešit) mojí babičky za rok 1938. Je zde místo na fotografie, různé logické úlohy atd.

10. Kulturista se synem.

Můj pradědeček byl vzpěrač. Na této fotce z roku 1947 drží mého dědečka, tedy svého syna jednou rukou nad hlavou.

11. Začátek a konec pracovní doby.

Celých 42 let jsem pracovala jako zdravotní sestra v jedné nemocnici. Na těchto fotkách mě můžete vidět na začátku a na konci mojí kariéry, krátce před odchodem do důchodu.

12. Rodinná večeře.

Na této fotce je vidět moje máma jako malá holka se svojí chůvou. Fotka pochází z roku 1981.

 

Co vy a nostalgie, také si rádi zavzpomínáte nad starými fotkami nejenom své rodiny, ale i třeba svého města? Věříme, že ano, oživovat si vzpomínky je typická lidská tendence a i když ne všechny jsou pozitivní, zavzpomínat si je určitě fajn!

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama