in

10+ fotek, které vám připomenou, jak rychle čas letí!

reddit.com
Reklama

Jedna z věcí, kterou nedokážeme ovlivnit (alespoň tedy ne se současnými technologiemi) je čas. Nemůžeme ho zastavit ani obrátit jeho plynutí a nedokážeme ani cestovat časem. V průběhu času se vše mění, nejvíce pak živé organismy a až, když si člověk prohlédne svoje současné foto a porovná to s nějakým starším, tak si teprve naplno uvědomí sílu času. My si nyní také ukážeme několik takových fotek, na nichž je to názorně vidět!

1. Můj strýc Bill.

První fotka je z roku 1952, kdy mu bylo 18 let, druhá je téměř o 70 let starší a je mu na ní 87 let. Poznali byste ho?

2. Náš společný vývoj.

Mezi každou z těchto fotek je rozdíl jednoho roku. Nejprve je zde malé štěně, o rok později už je to dost velký pes, který musí být na udržení dost těžký!

3. Moji rodiče 40 let zpátky a nyní.

Rodiče se brali před čtyřiceti lety a první fotka je jejich společná ze svatební cesty. Po čtyřiceti letech tuto legendu zopakovali.

4. Moje kočka po dvou letech.

Tehdy ještě jako kotě se udržela na sloupu, teďka už by se tam asi udržela těžko. 😀 Ale pořád je to její oblíbená hračka.

5. Moje přítelkyně se svým psem.

První fotka byla vyfocená, když byli oba malí. Druhá vznikla o čtrnáct let později, kdy už je rozdíl znát hlavně u ní.

Reklama

6. Stále stejná bota.

Bota zůstala v téměř nezměněné podobě, ačkoliv mezi těmito fotkami je rozdíl tří let. Vyrostl opravdu pořádně!

7. Poznali byste nás?

Moje manželka a já, nejprve v roce 1977, poté v roce 2022, tedy o 55 let později. Dokázali byste poznat někoho z nás a kdo se změnil víc?

8. O 13 let později.

O po třinácti letech je to můj super kámoš a i když tu se mnou asi již moc dlouho nebude, jsem mu vděčný za vše, co se mnou prožil.

9. Já a moje dcera.

Jsme na obou fotkách, akorát s tím rozdílem, že na první fotce je to moje maturitní fotka a na druhé fotce její. Mezi nimi uplynulo 18 let.

10. Můj dědeček o 80 let mladší!

Zde už se díváme pořádně dávno do historie, dokonce ještě před druhou světovou válku, kdy se foťáky nevešly do mobilu (ani žádné neexistovaly) a kdy jejich focení a vyvolávání byl náročný proces.

11. Můj táta drží mě, já držím svého syna.

Jedna z oblíbených rodinných fotek, kterou jsem si rozhodl po pár desítkách let zopakovat. Můj táta je nyní již dědou.

12. Stále stejná košile.

Zde je moje máma, na první fotce v roce 1966, na druhé nyní. Věřte nebo ne, ale stále má tu úplně samou košili.

 

Časem se cestovat dá, ale pouze do budoucnosti a výrazněji to pocítíte jen v případě, kdy se přiblížíte rychlosti světla (např. když dosáhnete 90% rychlosti světla, čas pro vás bude plynout dvakrát rychleji). Takové rychlosti jsou však pro člověka naprosto nedosažitelné a zatím to vypadá, že se budeme muset smířit jenom s těmito srovnáními!

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama