in

Zpěvačce SHAKIŘE hrozí VĚZENÍ!

instagram.com instagram.com
Reklama

Zákony jsou pro všechny stejné. Ať už jste slavní nebo ne. Známé popové zpěvačce Shakiře teď hrozí více jak 8 let ve vězení a pokuta ve výši půl miliardy korun. Žáda to po ní španělská prokuratura, podle které má Shakira z let 2012-2014 daňové úniky za 356 miliónů korun. Jelikož odmítla dohodu, nejspíše ji čeká soud.

Shakira tvrdí, že žádný dluh nemá, jelikož zaplatila 14,5 miliónů eur, a poté ještě penále ve výši dalších 3 miliónů eur. Za svým tvrzením si stojí a její obhájci navíc říkají, že do roku 2015 Shakira ve Španělsku nepobývala pořád. Trvalý pobyt měla v té době na Bahamách. Tam také vlastnila nemovitost.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Shakira (@shakira)

Zmíněné argumenty měly za následek to, že se Shakira odvolala. Barcelonský soud to však odmítl. Podle něj mají jasné důkazy, že Shakira ve Španělsku v letech 2012-2014 strávila více jak 183 dní. Z tohoto důvodu byla považována za španělskou rezidentku a daně tak musela odvést tam.

V té době již byla Shakira ve vztahu s fotbalistou Gerardem Piquém. Podle obžaloby s ním trávila čas hlavně v Barceloně. Důkazy, co technici daňového úřadu mají, jsou dnes snadno dohledatelné. Zvlášť u slavné osoby, nebo jen u někoho, kdo má sociální sítě a sdílí tam svůj život.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Shakira (@shakira)

Technici opravdu provedli analýzu života Shakiry ve dvou inkriminovaných letech. Sledovali sociální sítě, platby jejích kreditních karet v kadeřnictví, na hodinách francouzštiny, v nahrávacích studiích nebo v obchodech s oblečením. Moderní doba jak se zdá, může být pro někoho občas dost nevýhodná.

Až do začátku soudního líčení má nyní Shakira možnost se soudu vyhnout. Musela by se s obžalobou dohodnout. Vše zatím ale nasvědčuje tomu, že se lavici obžalovaných nevyhne. Co myslíte? Kde je pravda?

Čerpali jsme z novinky.cz

Reklama