in

Vědecky nejděsivější horor? Je na Netflixu!

youtube.com
Reklama

Hororové filmy jsou jako magnet pro ty, kteří hledají trochu adrenalinu a zábavy. Ale jak si vybrat ten nejděsivější? Otázka trápí fanoušky po celá desetiletí, s žebříčky a debatami, které nikdy nekončí. Ale teď, díky vědě, máme možnost pohlédnout na otázku s novým světlem.

Nadpřirozený horor Sinister, vydaný v roce 2012, zasáhl diváky svou mrazivou atmosférou a děsivým příběhem. Film sleduje bojujícího spisovatele zločinů, který se snaží o nový začátek se svou rodinou v domě, kde se kdysi odehrály hrůzné vraždy. Když začne zkoumat staré záběry, které představují sérii děsivých vražd, situace se stává stále temnější.

Sinister se rychle stal hollywoodským hitem a překvapivě výdělečným. S výjimečným obsazením, včetně Ethana Hawka a Juliet Rylance, tento film dokázal vydělat přes 87 milionů dolarů při původním rozpočtu pouhých 3 milionů dolarů. Ale co dělá tento film tak nezapomenutelným?

Podle studie je Sinister nejděsivějším filmem vůbec. Studie sledovala srdeční frekvenci 50 účastníků různých věkových skupin, kteří sledovali více než 100 hodin hororových filmů. A když se dostali k Sinister, jejich klidová srdeční frekvence stoupla na 86 tepů za minutu, což je významný nárůst oproti průměru 65 tepů za minutu. To znamená, že tento film doslova zrychluje tep fanoušků hororů.

Co dělá Sinister tak strašidelným? Je to kombinace mrazivé atmosféry, temného příběhu a vysoce napjatých scén, které drží diváka v neustálém napětí po celou dobu jeho trvání. Film si nevybírá cestu k lehkému hororu; místo toho se ponořuje do temných hlubin lidského strachu a neklidu.

A teď máme štěstí, že Sinister je k dispozici na Netflixu, takže si můžete znovu prožít tento nezapomenutelný zážitek, ať už jste nováček ve světě hororů, nebo zkušený nadšenec. Ale buďte připraveni: Sinister vám nabídne hororovou jízdu, kterou nezapomenete.

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama