in

Nicolas Cage: Jeho šílený návrat jakožto Drákula?

instagram.com instagram.com
Reklama

Nicolase Cage známe všichni. Hrál ve spoustě různorodých filmů ale snad žádná role už mu dlouho nesedla tak dobře jako právě Drákula v letošním novém filmu Renfield. Jde o hororovou komedii a těžko si v jeho roli představit někoho jiného. Pryč jsou také doby, kdy si z něj internet střílel, že by byl ochoten vzít jakoukoli roli a veškeré jeho herecké výkony prý staví na koulení očima a nebo vyřvávání.

V poslední době se Nicolas opět vrací do hry. Je to sice oscarový herec, ale rovněž se stal terčem výsměchu, za který mohla špatná kariérní rozhodnutí. Herec prostě do svých rolí vždycky dával naprosto všechno – a někdy to chtělo možná o trochu méně. Dokázal dokonale ztvárnit roli člověka posedlého démonem alkoholu (Leaving Las Vegas, 1995), akčního hrdinu (Con Air, 60 sekund), nebo se předvést ve dvojroli (Adaptace, 2003).

Pokud jde o horory, tak upíří jsou v tomto ohledu velice vděčným tématem. Filmů s upíry je nespočet. Ať už se jedná o Stmívání, Underwordl, Blade, Day Shift nebo právě Drákulu. Kolikrát jsou tyhle zrůdy jen kousek od toho, aby se prostě zesměšnily. Jen si představte novověkého středoevropského šlechtice v moderní době. A přesně o kombinaci hororu a komedie se pokouší také Renfield.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Renfield (@renfieldmovie)

To co vás rozhodně na první dobrou na Renfieldu zaujme je jeho trailer a v něm Nicolas Cage se svými typickými kreacemi jaké už od něj známe. Role transylvánského knížete mu prostě sedí se vším všudy. Samotný Cage je ale je jen sice skvěle zvolenou ale přesto vedlejší rolí. Příběh skutečného mladého hlavního hrdiny se však točí kolem něj.

Toho ztvárnil britský herec Nicholas Hoult. A nehraje nikoho jiného než Drákulovu pravou ruku R. M. Renfielda. Renfield je oddaným sluhou Drákuly snad už půl století. Darem od něj získal nesmrtelnost a superschopnosti (které se spouští pojídáním brouků), jenže co to je za věčný život, když je vyplněn posluhováním nelidské zrůdě, která zničí a pozře vše čisté, s čím přijdete do styku? Renfield tedy začne sbírat odvahu a střádat plán na setřesení svých upírských okovů.

Celkové hodnocení necháme na vás, ale je pravda, že když ve scéně Cage není, občas máte pocit že tam něco chybí. Hrdina je na cestě za svým vysvobozením a při nejen při zápletce s gangem můžeme vidět spoustu brutálních a záměrně přehnaných akčních scén. Krev v nich teče proudem, končetiny létají vzduchem. Pokud je toto váš šálek kávy, směle do toho.

Čerpali jsme z seznamzpravy.cz

Reklama