in ,

Top 10 OBLÍBENÝCH, ale velmi KRUTÝCH turistických atrakcí! Teď, když znáte PRAVDU, šli byste na ně?

Zdroj : brightside.me
Reklama

Brutální důsledky se mohou skrývat i za některými z nejpopulárnějších prázdninových aktivit a při tom si to ani neuvědomujeme. Mazlivé koaly, hravé opice nebo přátelští delfíni nám mohou přinést sice nezapomenutelný zážitek, ale samotná zvířata skutečně trpí a to hodně. Nedostatek prostoru, špatná strava, řetězy a vyčerpání – to je jen nepatrný seznam věcí, které se jim v zákulisí stávají.

1. Plavání s delfíny a různá delfinária.

Aby dostali delfíny do delfinária, pronásledují je v divočině a chytají do sítí. Během přepravy zažívají zvířata hodně stresu a mnoho z nich zemře, než se dostanou do cíle. Ti, kterým se podaří přežít, tráví celý život v malých plaveckých bazénech, kde se učí triky, což je pro ně zcela nepřirozené.

Zdroj : brightside.me

2. Jezdečtí sloni.

Při projížďce na slonu bychom mohli být ohromeni tím, jak klidné a pomalé je toto zvíře. Smutnou pravdou ale je, že jejich duch je zlomený. Malí sloni jsou odebíráni od svých matek a jsou nuceni absolvovat násilný výcvik s bolestivými fyzickými tresty. Zvířata jsou po celý život chována v řetězech a není jim dovoleno interagovat s jinými slony.

Zdroj : brightside.me

3. Medvědí parky.

V přírodě medvědi raději žijí sami. V medvědích parcích jsou ale chováni v „boxech“ a sterilních klecích. V jednom prostoru jsou obvykle více než 3 medvědi, což je příliš. Navíc tím jejich mučení nekončí. V některých parcích se cvičí tak, aby se oblékali do různých kostýmů a prováděli triky pro návštěvníky.

Zdroj : brightside.me

4. Tančící opice.

V oblíbených turistických destinacích, jako je Thajsko, musí zajatí makakové projít spoustou nepříjemných věcí. Jsou vyškoleni k provádění triků a tancování pro dav. Mohlo by se to pro nás zdát zábavné, ale zvíře se v tuto chvíli cítí velmi vystresovaně. Po skončení představení jsou makakové připoutáni a drženi v malých klecích.

Zdroj : brightside.me

5. Zaříkávač hadů.

Tato prastará zábava přitahuje mnoho lidí různých věkových skupin. Je pravda, že pozorování těchto nebezpečných zvířat nás nějak očaruje. Ve skutečnosti jsou ale tyto kobry odebírány z volné přírody a jejich tesáky jsou jim odstraněni. Navíc jsou jim zablokovány jejich jedové kanálky, aby se zvíře stalo neškodným. To často vede k různým infekcím a nakonec to hada zabije.

Zdroj : brightside.me
Reklama

6. Prohlídky kávových plantáží.

Jeden šálek civetové kávy může stát až 2.500Kč. Civety rády jedí kávové třešně a tento exotický druh kávy se vyrábí z třešní, které se civety vylučují. Když chtějí zemědělci takto vyrobit více kávy, chytají civety a drží je v malých klecích. Tato hrozná akce vede ke zranění a nemocem u zajatých zvířat a jsou neustále ve stresu. Kromě toho jim k jídlu dávají jen kávové třešně, což je pro ně nezdravé.

Zdroj : brightside.me

7. Býčí zápasy.

Tato barbarská tradice vede každoročně ke smrti tisíců býků. Před bojem používají býčí bojovníci různé metody, aby zvíře oslabili a zajistili, že zvítězí. Mohou je zdrogovat, upustit jim velké pytle s pískem na záda, odstranit rohy nebo jim dokonce vetřít vazelínu do oči. Během skutečného boje býky bodají do zad a krku. dokud nepadnou vyčerpáním ve všech směrech.

Zdroj : brightside.me

8. Rybí pedikúra.

K tomuto postupu se obvykle používají ryby Garra rufa. Jí mrtvou kůži, ne proto, že se jim to opravdu chutnalo, ale proto, že mají hlad a nic jiného nedostanou. I když v některých zemích jsou tyto ryby chráněny, lidé si je mohou stále zakoupit online a doručí jim je na poštou v plastových sáčcích s vodou. Mnoho z nich během této přepravy zemře.

Zdroj : brightside.me

9. Mazlení se s koaly.

Bezpochyby jsou koaly velmi milé a každý by je mohl chtít umazlit k smrti. Ve skutečnosti si ale koaly neužívají kontakt s lidmi. Jsme pro ně příliš stresující, hluční a rychlí. Přesto jsou nuceni tak činit jen kvůli přitažlivosti, která jim způsobuje spoustu stresu a traumatu.

Zdroj : brightside.me

10. Jízda kočárem taženým koňmi.

Tolik párů miluje romantickou jízdu kočárem taženým koňmi během své dovolené. Z pohledu koně ale není na tomto zážitku nic sladkého. Zvíře je připoutáno v postroji a také chodit mnoho hodin, v jakýchkoli povětrnostních podmínkách, hlučnými ulicemi a po tvrdé zemi, je pro ně velmi stresující.

Zdroj : brightside.me

Je dost pravděpodobné, že jste nikdy nad těmito oblíbenými turistickými atrakcemi takto nepřemýšleli. Proto chápeme, jak moc jste asi teď znechucení tím vším, co se děje v zákulisí a o čem u nikdo nemluví. Zažili jste někdy nějakou z těchto atrakcí? A co po dnešku? Šli byste na to vůbec?

Reklama