in

Tiktok: K čemu byla vynalezena motorová pila? Lidé tomu nechtějí věřit!

pixabay.com
Reklama

Každá věc, která kdy byla vyrobena, vznikla za nějakým účelem. Například, aby byla práce rychlejší, efektivnější, snazší a tak podobně. Není se proto čemu divit, že se vytvářela různá “udělátka”, jako například právě taková řetězová pila, o které bude dnes řeč. Její původní účel totiž nebylo kácení dřevin!

Jak to tak bývá, na TikToku se neustále objevuje něco nového a trendy se tam střídají jako na běžícím páse. Například v posledních dnech se jedná o trend #chainsaw, kdy nejde o nic jiného, než o natočení reakce lidí po tom, co se dozví, k čemu doopravdy měla sloužit motorová pila.

@kay…05 @will #chainsaw ♬ original sound – Janx_Littlefoot

Možná nechápete ten zděšený výraz, a proto nebudeme dále chodit kolem horké kaše a prozradíme vám původní myšlenku onoho vynálezu. Raději vám ale doporučujeme, abyste se na to posadili. Tento  úmysl by totiž nenapadl snad nikoho z vás.

@kay…05 Replying to @angel mcenhill part 2 of telling my bf information he did not need to know #childbirth #chainsaw #fyp @will ♬ original sound – Janx_Littlefoot

Dámy a pánové, možná se to nezdá, ale motorové pily sahají dokonce až do roku 1785, kdy byly vynalezeny skotským lékařem J. Aitkenem a jeho kolegou J. Jeffraym, za účelem urychlení a zjednodušení Symfyziotomie u žen. A co že to vlastně má být?

Jedná se o oddělení pánevního kloubu u rodící ženy, aby dítě mohlo snadněji vyjít přirozenou cestou na svět… Před vynalezením pil se používaly obyčejné nože či ruční pilky, ale očividně to podle lékařů chtělo něco rychlejšího. Jako by už tak nebyl samotný proces porodu bolestivý a děsivý, že?

No nevíme jak vy, ale my si od dnešního dne na tento fakt vzpomeneme naprosto pokadé, kdy se dostaneme s řetězovou pilou do styku. A co vy? Už jste se někdy dozvěděli nějakou informaci, kterou byste si přáli raději nevědět? Pokud ne, tak nemáte za co.

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama