in

Thajsko: Muž vyvraždil spící děti v jeslích a pak se zastřelil

Pixabay.com
Reklama

Neuvěřitelně otřesný případ se stal ve čtvrtek při útoku třicetičtyřletého muže na severovýchodě Thajska. Zemřelo nejméně 38 lidí z čehož 24 obětí byly malé děti v zařízení péče o děti, u nás jsou známé jako školka nebo jesle. Střelec byl bývalý policista, který se po ukončení svého šíleného řádění sám zastřelil. Mezitím však ještě zranil spoustu lidí po cestě domů a zabil celou svou rodinu.

K tragédii došlo kolem 12:30 místního času (8:30 SELČ) v provincii Nóng Bua Lampchu. Střelec přišel do jeslí a nejprve postřílel několik dospělých, na které narazil. Mezi těmito oběťmi byla také učitelka v osmém měsíci těhotenství. Co ho k tomu však vedlo? Údajně se v jeslích rozčílil, když tam nenašel svého syna a tak začal střílet.

Podrobnosti nejsou známy, ale dle jeho chování zřejmě nebyl úplně v dobré psychické kondici. Útočník byl bývalý policista, který byl před rokem propuštěn. Měl totiž pozitivní test na drogy. Tím jeho kariéra policisty skončila. Ve čtvrtek ráno před útokem se zodpovídal před soudem. Až poté zamířil spáchat ohavný čin.

Střelba na dospělé byl bohužel pouze začátek. Následně se násilím dostal do místnosti, která byla uzamčena. Spaly tam po obědě děti. Ty pozabíjel. Použil nože a pistoli. „Nejmladším dětem, které muž ozbrojený střelnými zbraněmi a noži zabil, byly dva roky,“ řekl plukovník Džakkapat Vidžitrajtchája.

Kdyby tohle byl konec bylo by to neméně strašné. Muž se však sebral a z místa činu odjel. Autem najížděl do lidí, některé ještě postřílel a pak dorazil domů. Tam zabil manželku, syna a také sebe.

Příběh jako z hororu je bohužel pravdivý. Tolik nevinných obětí a dětí! Neskutečné, co dokáže jeden ozbrojený člověk napáchat. V Thajsku přitom tyto masakry nejsou vůbec běžné. Přesto je znám případ z roku 2020 kdy thajský voják postřílel v kasárnách, buddhistickém chrámu a nákupním středisku 29 lidí a dalších 57 zranil. Motivem jeho činu byl spor o majetek.

Čerpali jsme z idnes.cz

Reklama