in

Příběh Evy (36): Nastěhovali jsme se do vysněného domu. Rychle jsme prchali pryč.

pixabay.com
Reklama

Existují věci, které při koupi domu nezjistíte. Nebo jsou vám zatajeny, aby nemovitost vůbec někdo koupil jako v případě Aničky s rodinou. O minulosti jejich nově koupeného domu jim nikdo nic neřekl. Prý nic zvláštního. Opak byl pravdou. Od místních lidí se dozvěděli mrazivé tajemství. Rozhodli se dům co nejdřív opustit.

Nekonečné hledání domova

S manželem a dětmi jsme pár let bydleli v bytě a hledali jsme rodinný dům. Naše nároky byly velké a stále jsme nemohli najít ten pravý. Dokonalé bydlení jsme našli až loni v květnu. Vyhovoval nám místem, rozložením pokojů i zahradou. Na první i druhý pohled vypadal úžasně. Byl po rekonstrukci a jediné co chybělo byl nábytek.

Nevěřili jsme, že jsme konečně našli to, co jsme tak dlouho hledali. Zahrada byla krásná a veliká, ideální pro letní grilovačky. Cena byla příznivá i přesto, že byl dům po rekonstrukci. Nejdříve nám to přišlo divné, ale po osobní prohlídce jsme byli nadšení. Popis i fotky přesně odpovídaly skutečnosti. Šli jsme do toho.

Free House Home photo and picture
pixabay.com

Koupě

Manžel si ještě u makléře ověřoval, že cena za dům i pozemek sedí, jelikož byla opravdu výhodná a dům nikdo nekoupil už pár let. Pan Tomáš nás uklidnil, že je vše tak jak má a nic nám netají. Dnes víme, že to nebyla pravda. Historie domu totiž skrývala tajemství, které jsme nepřekousli. Ale dozvěděli jsme se ho až potom, co jsme dům koupili.

Nastal ten velký den a my se stěhovali. Měli jsme v bytě a ve sklepě spoustu věcí ale v tak obrovském domě se skoro ztratily. Místa bylo dost. Rovnou jsme objednali základní nábytek, abychom si třeba měli kde sednout a najíst se. První noc jsme tam nespali, jelikož byl nějaký problém s vodou a my museli volat instalatéra.

Pravda

Jakmile byla voda opravená, začali jsme vybalovat věci z krabic a rozmisťovat nábytek. Úklidu a práce bylo více než dost, ale to zná asi každý kdo se někdy stěhoval. Potřebovali jsme pomoc. Oslovili jsme pár místních lidí, jestli neví o někom kdo by nám za malou úplatu pomohl s úklidem a přesouváním nábytku. Pak jsme se dozvěděli něco, čemu jsme ze začátku nechtěli věřit.

Free House Building photo and picture
pixabay.com

Podle sousedů tento dům vystřídal dost majitelů a všichni nakonec odešli. Někteří hned jak se nastěhovali. To nás dost rozrušilo. Rodině, která dům kdysi postavila, se stala tragédie. Celá rodina v domě zahynula násilnou smrtí. Nemohli jsme se té myšlenky zbavit a strašila nás čím dál víc. Po dalších dvou týdnech jsme usoudili, že zde bydlet nechceme a dům jsme opustili.

Nejhorší je, že tuto skutečnost budeme muset tak jako předchozí majitelé zatajit. Jinak asi nemáme moc šancí, že bychom dům s touto minulostí prodali. A co s domem, ve kterém nikdo nechce bydlet.

Reklama