in

Terapie šokem? Takto v Kanadě přiměli chodce chodit přes přechod!

instagram.com
Reklama

Dámy a pánové, dejme si nyní ruku na srdce a zeptejme se sami sebe, chováme se vždy jako chodci na silnici správně? Ano, možná se pohybujeme po správné straně vozovky, ale co to náhodné přecházení silnice bez přechodu? Na tento nešvar se zaměřili v Kanadě a musíme uznat, že se jedná o opravdovou terapii šokem!

V Kanadě v rušném městě Quebecu se před pár lety zaměřili na to, jak efektivně zvýšit povědomí chodců o tom, jak je důležité využívat přechody pro chodce a cestu si nijak přes plné silnice nezkracovat. Využili pro to autobusové zastávky, kamery, interaktivné obrazovky a geniální nápad byl na světě.

Zde se můžete podívat sami:

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Facts (@thecompletefacts)

Celý koncept spočíval v tom, že kamery snímali lidi, kteří na zastávce čekali nebo jen šli kolem a na obrazovce promítli jejich těla v podobě rentgenových snímků. Lidé se tak mohli pobavit a před obrazovkou různě dovádět, tancovat, poskakovat a vidět se tak poněkud netradičně. Jenže pak to přijde…

Po nějaké době dovádění se najednou na obrazovce v plné rychlosti vyřítí auto a rentgenové panáčky vymrští do vzduchu a padnou k zemi. Nemusíme asi ani vysvětlovat, jak moc se dotyční přihlížející vyděsili. Celá scénka je pak ukončena větou “Kost vs. ocel. Nemáte šanci. Přecházejte na přechodech.”

Tomu říkáme opravdová terapie šokem. Avšak, když se nad tím tak zamyslíte, tak se jedná o opravdu přesvědčivou a názornou ukázku toho, co se nám může na silnici stát, když se nebudeme chovat tak, jak bychom měli.

A co říkáte vy na tento způsob varování?

Tématem jsme se inspirovali na Instagram.com

Reklama