in

Budoucnost nabíjení elektromobilů? Ve Švédsku mají řešení!

instagram.com
Reklama

Není snad den, kdy bychom na internetu nezahlédli jediný článek o elektromobilech. Nejvíce poprasku určitě způsobila zpráva, že od roku 2035 bude ukončena výroba spalovacích motorů. Nakonec to naštěstí není pravda, ale o rozvoji elektromobility se stejně dále usiluje. A konkrétně ve Švédsku a Izraeli přišli s přelomovým nápadem.

Když se řekne elektroauto, v mnoha z nás to vyvolá jistý pocit nedůvěry. Přeci jen to není jako u spalovacího motoru, že když vám dojde “šťáva”, tak si jen zastavíte na čerpací stanici, natankujete si a ani ne do 5 minut opět můžete jet několik set/tisíc dalších kilometrů bez přestávky. Nabíjení elektroaut trvá znatelně déle, ale tomu by již brzy mohl být konec.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Facts (@thecompletefacts)

Na internetu se objevily zprávy a přelomovém nápadu, který zrealizovali ve Švédsku. Izraelská společnost ElectReon, která se specializuje na bezdrátového nabíjení elektromobilů, postavila elektrické silnice, které dokáží dobít vaše auto během jízdy! Kouzlo totiž spočívá ve speciálních nabíjecích cívkách, které jsou skryty pod asfaltem.

Po úspěšné první realizaci projektu, ke které došlo ve švédském Gotlandu, si izraelská  Electreon stanovila za cíl rozšířit svou technologii globálně a vylepšit její funkce co nejvíce. Jsme tak upřímně zvědaví, kdy se tohoto průlomového nápadu dočkáme tady u nás. A co na to říkáte vy?

Reklama