in

New York zažívá děsivé období! Proč je zahalený oranžovým kouřem?

New York zažívá děsivé období
instagram.com
Reklama

V New Yorku je momentálně kvalita vzduchu v nebezpečných číslech. Lidé se bojí o své životy, prý se tam nedá absolutně dýchat. Vše způsobily požáry, které jdou napříč Kanadou. Hasiči nestíhají oheň hasit a ten se šíří obrovskou rychlostí.

Spoustu sledujících si myslí, že se v New Yorku točí post apokalyptický film, vzhledem k oranžové kouřové stopě, která pohltila celé město. Tento kouř je původem z Kanady, ve které momentálně probíhají obrovské požáry. Dle indexu pro měření kvality vzduchu je v tomto městě nebezpečná úroveň znečištění ovzduší. Momentálně ukazuje index hodnotu 413. (doposud se mimochodem v New Yorku nedostal nad číslo 174)

Celé město zahalené ve zmíněné oranžové stopě provází obrovské problémy. Problémy nastávají například v dopravě, ve které dochází kvůli snížené viditelnosti k častým bouračkám. Známé herecké tváře kvůli omezenému dýchání například ruší své koncerty či vystoupení. Celý tento incident je způsobený požáry v Kanadě, kde shořelo už více než 2,7 milionů hektarů lesů.

Inspirovali jsme se z: lajk.iprima.cz

Reklama