in

Tak na co jste přišli? 13 znamení, že jste mnohem inteligentnější, než si uvědomujete!

pixabay.com
Reklama

Pochybujete o své vlastní inteligenci? Dnes vám řekneme o 13 znameních, díky kterým poznáte, že se mýlíte. Je dokonce pravděpodobné, se poznáte alespoň ve 2 z těchto věcí. Už nebudeme dále zdržovat a vrhněte se na to!

1. Hrajete na nějaký hudební nástroj.

Četné studie ukazují, že hra na hudební nástroj pomáhá v osobním rozvoji. Jedna z těchto studií tvrdí, že pouhý měsíc výuky hudby může dětem ve věku od 4 až 6 let významně zlepšit výsledky jejich testů a v budoucnu jim usnadnit studium.

pixabay.com

2. Jste nejstarší z dětí v rodině.

Jeden zajímavý výzkum ukázal, že starší sourozenci v rodině mají ve srovnání s mladšími bratry a sestrami mírně vyšší IQ. To je důvod, proč nejstarší děti bývají o něco úspěšnější než ti nejmladší v rodině.

Instagram will load in the frontend.

3. Máte štíhlou postavu.

V roce 2006 proběhl neobvyklý výzkum. Odhalil zajímavé spojení: čím větší je obvod pasu člověka, tím nižší jsou jeho intelektuální schopnosti. Podle dalších výzkumů mají 11leté děti, které dostávají špatné výsledky z testů, větší pravděpodobnost k obezitě, než ti, kteří mají lepší výsledky.

pixabay.com

4. Byli jste jako dítě kojeni.

Vědci z Británie a Nového Zélandu studovali přibližně 3000 dětí a zjistili, že ti, kteří byli kojeni jako děti, mají IQ testy o téměř 7 bodů lepší než ti, kteří kojeni nebyli.

Instagram will load in the frontend.

5. Milovali jste čtení už jako dítě.

Máte vzpomínky na četbu, která sahá do vašich nejranějších dnů? Je pravděpodobné, že jste velmi chytří, zvláště pokud vaše láska ke knihám začala, když jste byli ještě v plenkách. V průběhu jednoho výzkumu bylo studováno 2 000 párů dvojčat a ukázalo se, že kojenci, kteří se dříve naučili číst, měli v testech a i později v životě lepší výsledky. Autoři studie se domnívají, že čtení od útlého věku zlepšuje verbální i neverbální schopnosti člověka.

pixabay.com
Reklama

6. Jste levák.

Nejnovější výzkum naznačuje, že lidé s dominantní levou rukou mají sklon k odlišnému myšlení – způsobu kreativního myšlení, který se používá k řešení problémů a úkolů. Leváci jsou často vynalézavější a vědí, jak se lépe dostat z obtížných situací. Není to známka velkého intelektu?

Instagram will load in the frontend.

7. Často se trápíte.

Stále více studií dokazuje, že lidé, kteří si často dělají starosti s věcmi, mohou být inteligentnější než ti, kteří to nedělají. Může se stát, že je to důsledek skutečnosti, že vždy myslí na možné důsledky svých činů, a proto se snaží zajistit, aby vše dopadlo co nejlépe.

Instagram will load in the frontend.

8. Jste vysocí.

Výzkum prováděný na Princetonské univerzitě ukázal, že vysoké děti se učí lépe než jejich vrstevníci, a když dosáhnou dospělosti, vydělávají více peněz. Takže si narovnejte záda – máte být na co hrdí!

Instagram will load in the frontend.

9. Umíte být zábavní.

Ukazuje se, že smysl pro humor a vysoká inteligence spolu souvisí. V jednom výzkumu provedlo asi 400 studentů test inteligence, po kterém museli vymyslet zábavné titulky pro scény z karikatur. Uhádnete, čí titulky se ukázaly být zábavnější?

pixabay.com

10. Jste nadmíru zvědaví.

Profesor psychologie podnikání na jedné londýnské univerzitě dospěl k závěru, že zvědavost je důležitou vlastností inteligentních lidí. Zvědaví lidé mají rafinovanější formu myšlení a z dlouhodobého hlediska mají zájem objevovat nové věci a rozvíjet se jako lidé.

Instagram will load in the frontend.

11. Usilujete o dokonalost.

Lidé, kteří jsou chytří, jsou obvykle perfekcionisté. Nikdy nejsou opravdu spokojeni s tím, jak se věci mají. Pokud se věnují sportu, stráví více času tréninkem, aby se stal nejlepším hráčem týmu. A pokud nejsou spokojeni se svým vzhledem, udělají další krok, aby vypadali co nejlépe tím, že si koupí celý nový šatník nebo zintenzívní své zvyky v péči o sebe. Jejich život je neustálá práce.

Instagram will load in the frontend.

12. Jste noční tvor.

Zní to legračně, ale ukázalo se, že lidé, kteří rádi zůstávají v noci vzhůru, mají obecně větší intelekt než ranní ptáčata. Schopnost pracovat a být kreativní v noci, jak je dobře známo, nám nedala příroda. Z tohoto důvodu dospěli vědci k závěru, že inteligentní lidé jdou spát později, protože se snaží rozšířit hranice svých schopností.

Instagram will load in the frontend.

13. Vaše písmo vypadá, jako to doktorské.

Chaotický rukopis je také jedním ze znaků kreativního a inteligentního člověka. Proč? Protože myšlení je velmi často rychlejší, než ruka.

Instagram will load in the frontend.

Tak jak jste na tom, dámy a pánové? Našli jste se z těchto 13 bodů, alespoň v jednom? My osobně jsme se našli asi ve 4. To sice není moc, ale je to více než nic. A jak jste na tom doopravdy se svým IQ? Znáte přesné číselné hodnoty?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama