in

Oni jsou tak chytří? 10+ celebrit, které by strčily do kapsy i absolventy z Harvardu!

instagram.com twitter.com
Reklama

Shakira napsala svoji první báseň, když byla jen 4 roky stará a Einstein se ve 4 letech teprve učil mluvit. Někteří z velmi inteligentních lidí jsou renomovaní umělci, akademici vědci, ale taky zpěváci nebo herci. Dnes vám proto řekneme o 14 celebritách, které jsou velmi chytré a nikdo o tom neví.

1. Shakira

Napsala svou první báseň, když jí byly 4 roky a nazpívala první album, když jí bylo 13 let. Díky tomu Shakira se svým IQ 140 se místo vysoké školy učila jaké to je žít, když jezdíte z jednoho turné na druhé. A nebylo to marné, protože zpěvačka teď umí mluvit plynule 5 jazyky .

Instagram will load in the frontend.

2. Cindy Crawford

Vždy byla studentkou se samými Ačky a dokonce absolvovala střední školu jako valedictorian. Měla ráda vědu, takže získala stipendium na studium chemického inženýrství. Jednoho krásného dne ji však zachytila ​​kamera a svět přišel o skvělého inženýra, ale získal supermodelku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cindy Crawford (@cindycrawford)

3. Matt Damon

Podle zpráv je IQ Matta Damona až 160. Během studia na Harvardské univerzitě dokonce začal psát i scénáře. I když jej nikdy nedostudoval, později získal cenu Akademie za nejlepší originální scénář se svým přítelem Benem Affleckem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Brian Leonard (@baristabrian)

4. Natalie Portman

Vystudovala psychologii na Harvardské univerzitě, kde přispěla svými poznatky ve studii s názvem Aktivace frontálního laloku během permanentní expozice objektu. Taky umí mluvit plynule 5 jazyky a její IQ se odhaduje na 140.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Natalie Portman (@natalieportman)

5. Chris Martin

Studoval na University College London, kde se specializoval na studia starověkého světa a promoval s vyznamenáním v řečtině a latině. Bylo to na vysoké škole, kde Martin potkal své budoucí spoluhráče z Coldplay, takže můžeme velmi dobře říci, že inteligence a studijní dovednosti jsou to, co nám dnes umožnilo poslouchat jejich písničky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Coldplay (@coldplay)

Reklama

6. Quentin Tarantino

Ve 14 letech napsal jedno ze svých nejranějších děl a už přemýšlel o svém dalším scénáři. Nikdy nechodil na vysokou školu, a ani to nepotřeboval. Jeho IQ  160 mu pravděpodobně pomohlo vyhrát 2 Oscary.

7. Jodie Foster

Začala se objevovat v televizi, když jí byly teprve 3 roky, a když jí bylo jen 12 let, dostala roli v Taxi Driver . V 18 letech se rozhodla dát si pauzu od své hvězdné herecké kariéry a stát se studentkou na plný úvazek na vysoké škole Yale. I tak na ni Hollywood čekal s otevřenou náručí.

8. Eva Longoria

Chtěla sama vydělávat peníze již od raného věku, protože jejím největším přáním bylo pomáhat pečovat o svojí sestru. Během střední školy tvrdě studovala, zatímco pracovala v restauraci Wendy, a po ukončení vysokoškolského studia, včetně magisterského studia, pracovala jako lovec talentů, dokud nebyl objeven i ten její.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Longoria Baston (@evalongoria)

9. David Duchovny

Měl bezvadnou akademickou kariéru a po ukončení magisterského studia anglické literatury na Yale se pustil do doktorského studia. Pak si zahrál ve slavném seriálu Akta X a od té doby následuje svoji hereckou a pěveckou kariéru.

Instagram will load in the frontend.

10. Geena Davis

Získala akademické ocenění, absolvovala Bostonskou univerzitu, umí hrát na klavír a flétnu a plynule mluví švédsky. Má IQ 140 a je veřejnou členkou organizace Mensa Organization, VIP klubu, do kterého patří pouze 2% populace – pouze ti, kteří mají IQ větší než 135.

Instagram will load in the frontend.

11. Sharon Stone

Její inteligence nezůstala bez povšimnutí jejími učiteli, protože šla do druhé třídy, když jí bylo pouhých pět let. Ještě více na sebe upozornila, když jí bylo jen 15 let a byla přijata se stipendiem na vysokou školu. Její IQ je 154, což ji řadí do top 0,1% populace na světě.

Instagram will load in the frontend.

12. Steve Martin

I on je ten případ, kdy vysoká škola nebyla tím pravým místem pro génia. Začal studovat filozofii, ale život učitele nevypadal, jako to, co by bylo pro něj. Skutečnost, že nedokončil studium, mu však nezabránilo ke vstupu do Mensa Organization, klubu pro chytré lidi, kteří mají nadprůměrné IQ.

https://twitter.com/stevemartintogo/status/1137371185765920768

13. Rashida Jones

Jones projevovala své hudební schopnosti již od útlého věku a umí hrát na klasický klavír. Její spolužáci ve škole ji označovali za „nejpravděpodobnější úspěch“. Vystudovala náboženství a filozofii na Harvardské univerzitě a promovala, když jí bylo 21 let.

Instagram will load in the frontend.

14. Rowan Atkinson

Jeho IQ je údajně 178, což je opak oproti postavě, která jej proslavila – pan Bean. Byl skvělým student, který ve škole získával prvotřídní známky. Než změnil svou kariéru na herectví, studoval inženýrství na Newcastle University, pokračoval na Oxfordské univerzitě, kde získal titul Master of Science, a dokonce se pustil i do titulu PhD.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Netflix UK & Ireland (@netflixuk)

Tak to vidíte. Kdyby všichni z nich dále pokračovali ve studiu, měli bychom tu spousty skvělých inženýrů, doktorů, magistrů, politiků a podobně. Avšak byly bychom bez skvělých herců, zpěváků a režisérů. A to by byla větší škoda, ne?

Čerpali jsme z brightside.me 

Reklama