in

Holčička poslala dna Santy Clause k analýze policii. Jak se úkolu ujali?

pixabay.com pixabay.com
Reklama

V Česku nosí dárky dětem Ježíšek, v Americe je to Santa Claus, v Rusku zase Děda Mráz. Ale všechny tyto osoby mají dohromady jednu společnou věc: dříve nebo později na to děti přijdou, že to tak možná není. Jisté podezření měla také desetiletá Scarlett Dourmattová z Cumberlandu ve státě Rhode Island. Nebyla si existencí Santy tak úplně jistá a tak se obrátila pro pomoc na policii. Poslala jim na stanici vzorek k analýze DNA. A chtěla vědět zda se skutečně jedná o Santu, kdo nakousl přichystanou sušenku a mrkev.

Vše se událo asi takto. Malá Scarlett nachystala večer o Vánocích pro Santu a jeho soby pohoštění v podobě sušenek a mrkve. Tak je to v některých zemích zvykem. I když obojí našla druhý den ráno nakousnuté, stále si existencí Santy Clause nebyla jistá. Důkazy v podobě sušenek a mrkve tedy zabalila a poslala je na místní policejní oddělení.

Nechyběl ani přiložený dopis, kde všechno vysvětlila. „Chtěla bych se zeptat, zda byste mohli odebrat vzorek DNA a zjistit, zda je Santa skutečný.“ Její maminka to okomentovala slovy, že její dcera byla vždycky dost skeptická. Sama dívka ale tvrdí, že má zálibu v detektivních seriálech. „A myslím, že by bylo skvělé být detektivem,“ dodala nakonec.

Pokud si myslíte, že se na to policie vykašlala a hodila celou věc do koše i s tím, že na takové malichernosti nemají čas, jste na omylu. Opak se stal pravdou. Policejní šéf Matthew Benson na hru ihned kývl a dodal, že je přece důležité rozvíjet dětskou představivost a vyšetřovací schopnosti malé detektivky. Ihned tedy poručil odeslat vzorky na forenzní oddělení, aby pomohl dívce záhadu vyřešit.

Na výsledky testů se čeká ale policie již stihla malou Scarlett kontaktovat. Ukázali jí také další důkazy, které se našly v souvislosti s vyšetřováním. Mezi nimi jsou například záběry sobů na bezpečnostních kamerách či očitý svědek, který onen večer Santu Clause viděl. Nebo mu byl alespoň dost podobný.

Na sociálních sítích vzbudil přístup celého policejního týmu pozitivní ohlasy. Lidé byli nadšení. „Pokud bude Santa shledán vinným, buďte na něj prosím mírní. Ve skutečnosti to totiž není vloupání, ale doručení,“ napsal například jeden z nich.

Čerpali jsme z novinky.cz

Reklama