in

Strašidelné video: Hrála si Elise L. těsně před smrtí s nadpřirozenými silami?

instagram.com
Reklama

Elise M., studentka z Kanady byla nalezena mrtvá v nádrži na vodu na střeše hotelu Cecil (dnes Stay on Main). Při vyšetřování její smrti se objevilo video, na kterém Elise zmateně pobíhá po hotelu a mačká tlačítka ve výtahu. Případ získal velkou pozornost a dokonce o něm na Netflixu vzniknul seriál Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel. Co se tehdy vlastně stalo? 

V lednu 2013 Elise cestovala do Kalifornie, odkud se svojí rodině pravidelně ozývala. 31. ledna měla opustil hotel Cecil a odjet do Santa Cruz, ten den se svojí rodině neozvala a tak zavolali policii. Detektivové se psy prohledali hotel, včetně střechy a pokoje, ve kterém Elise přebývala, nic však nenašli. Následovaly další dva týdny bezvýsledného hledání.

Po nějaké době si návštěvníci hotelu začali stěžovat na nízký tlak vody, která měla navíc zvláštní zápach a barvu. Při kontrole nádrží na střeše se uvnitř jedné z nich našlo Elisino tělo. Zemřela na utonutí. Její tělo bylo nahé, neneslo žádné známky násilí a oblečení plavalo vedle ní. V její krvi nebyly nalezeny žádné známky drog. Záhadou však zůstává, jak se do nádrže vůbec dostala?

Na veřejnost se dostalo video pořízené hotelovou kamerou, které zachycuje poslední momenty života mladé studentky. Velmi rychle si získalo pozornost celého světa, kvůli jejímu podivnému chování. Elise se na něm zmateně pohybuje po výtahu, gestikuluje, mačká všechna možná tlačítka. Dveře od výtahu se však nechtějí zavřít. Elise dokonce výtah na chvíli opustí, i tak dveře zůstanou otevřené. Znovu se vrátí dovnitř, a když se ani tentokrát výtah nerozjede, opustí ho. Celkově se chová paranoidně, jako by před někým utíkala.

Její chování si někdo vysvětluje přirozeným způsobem, jelikož Elise trpěla bipolární poruchou, mohla kvůli nižší dávce léků trpět psychózou a paranoiou. Existují však i temnější teorie. Někdo přisuzuje její zvláštní chování “výtahové hře”, která prý pochází z Korei. Jedná se o rituál, díky kterému se můžete dostat do jiné dimenze, pokud stisknete tlačítka ve výtahu ve správném pořadí. Abyste se dostali zpátky, musíte rituál zopakovat úplně stejně. Pokud se spletete, je možné, že se nikdy nevrátíte do naší dimenze, nebo s sebou přivedete zpátky něco nadpřirozeného. Stalo se právě to Elise?

Několik skutečností je stále zahaleno tajemstvím. Psi na střeše její pach nezaznamenali a všechny dveře hotelu vedoucí na střechu jsou uzamčené, dostat se přes ně bez spuštění alarmu se dá jen s kartou zaměstnance. Je možné, že se na střechu dostala pomocí požárního schodiště, kde psi naposledy zaznamenali její pach? Žebříky, které byly využívány ke kontrole nádrží zůstaly pravděpodobně na místě a víka otevřená, což by Elise umožnilo do nádrže vlézt. Proč by to ale dělala?

Jestli se jednalo o paranoiu, nadpřirozené síly nebo lidského pronásledovatele, zůstává nezodpovězeno. Co si myslíte o jejím případu vy?

Tématem jsme se inspirovali na denofgeek.com

Reklama