in

Shopaholic Adel o několik desítek tisíc sledujících lehčí? TikTokem mává trend #srpenbezadel!

instagram.com tiktok.com
Reklama

A máme ji tu zase. Už jednou jsme se zaměřili na kontroverzní Shopaholic Adel. Předtím to bylo kvůli tomu, jak jí lidé přímo na streamu začali plánovat její vlastní pohřeb, vzpomínáte si na to? Bohužel, ani tento článek se nebude nést v zábavnějším duchu. Pokud se aktivně pohybujete na sociálních sítích, a to zejména na TikToku, tak jste zajisté zaznamenali hastagy jako #srpenbezadel, #stopadel, #zivotbezadel nebo #srpenbezshopaholicadel a tomu podobné. Proč tohle vše vlastně vzniklo? A jak na to Shopaholic Adel reagovala? Přesně o tom bude dnes řeč.

Shopaholic Adel známe všichni, i kdybychom nechtěli a to hlavně kvůli její legendární přehnané reakci na její plastovou panenku: „Upadla už Markétce hlava někdy? A přijde ti normální tohle psát, d*bile?”. Díky jejímu aktivnímu a poněkud kontroverznímu vystupování zejména na TikToku si za poměrně krátkou dobu vysloužila neuvěřitelných 240 tisíc sledujících. K dnešnímu dni má ale jen 170 tisíc. Čím je způsoben takto strmý pád?

TikTok a YouTube se doslova hemží videi o tom, jak je Shopaholic Adel špatný, zlý a manipulativní člověk, který by neměl být na internetu tolik slavný a vyzdvihovaný. Ani její merch tomu nijak nepomohl, protože prodávala obyčejné instantní polévky nebo například Starbucks hrnek se svým vloženým obličejem. Právě proto se lidé rozhodli k vytvoření trendu, kdy na videích označených #srpenbezadel, #srpenbezshopaholicadel, atd. natáčejí, jak ruší své odběry a sledování účtů u Shopaholic Adel.

@ancajel Merch ? #cotoje #komusetolibi ? #fyp #shopaholicadel ♬ original sound – Shopaholic Adel před slávou🌟

Nejsou to ale jen běžní uživatelé sítí, kdo stanovil tento postoj k Adel. Hojně se do tohoto “hnutí” zapojili i influenceři a slavné osobnosti. Dominik Mráz vydal například video „Pravda o Shopaholicadel“, kde otevřeně mluví o tom, jak Adéla jenom lže a přetvařuje se, aby ji měli lidé rádi. Objevila se i spousta reakcí od tvůrců, jako jsou například Agraelus, Ducklock, Vidrail, Morry nebo i CzechCloud. A jak na tohle “spiknutí” reagovala sama Shopaholic Adel?

Nejdříve vydala video, ve kterém se vysmívá faktu, jak se ji lidé snaží sesadit, že s vystupováním na sociálních sítích rozhodně nekončí, protože má na to živnost, a že tímto hnutím proti ní stejně nikdo ničím nedosáhne. Zde se můžete podívat sami.

@n_denisss Kdo plánuje srpen bez Adél? #shopaholicadel #srpenbezshopaholicadel ♬ původní zvuk – n_denisss

Poté však svůj postoj obrátila. Možná za to mohou ty desetitisíce sledujících, o které během pár hodin přišla a natočila tak další video. V tomto jejím vystoupení už nevidíme žádné zpochybňování či výsměch, ale spíše zoufalství, menší agresi, urážení těch, kteří se zapojují do “kampaně” pro ní, a tak dále. Však se podívejte sami.

@stifik.rl Má právo mít živnost!😏 #shopaholicadel #srpenbezshopaholicadel #zivnost ♬ původní zvuk – stifik.rl

I tento její výrok měl ale menší dodatek, ve kterém opět svůj postoj tak trochu obrátila. Tentokrát se z urážení stala prosba.

@n_denisss #shopaholicadel #stopshopaholicadel ♬ původní zvuk – n_denisss

Jak tohle všechno dopadne? To prozatím nikdo neví a lze to odhadnout jen s těží, protože čísla sledujících se jí mění z hodiny na hodinu. Na závěr bychom proto chtěli jen říci, že je opravdu zajímavé, jak se lidé dokázali spojit a vytvořit něco takového, proti jednomu člověku. Nicméně, ať už se chová Shopaholic Adel jakkoli, a ať už ji lidé kritizují jakkoli, nemělo by to přerůst až do takových extrémů, jako je například kyberšikana nebo něco podobného. 

A co říkáte vy na celý tento případ, který doslova hýbe internetem? A jaký máte postoj k Shopaholic Adel vy?

Inspirovali jsme se na antiyoutuber.cz

Reklama