in

Rada od psychopata? Osvojte si tyto dvě vlastnosti a zlepší se vám život!

pixabay.com
Reklama

V dnešní době nás zahrnují rady a doporučení ohledně toho, jak zlepšit svůj život, jak dosáhnout úspěchu a jak se vyrovnat se stresem. Ale co kdybychom vám řekli, že byste se mohli podívat na někoho, kdo je obvykle považován za “problémovou” osobnost, jako je psychopat, a vzít si z jejich chování a přístupu nějaké ponaučení?

M. Thomas, právnička se samodiagnostikovanou psychopatií, nabízí svěží pohled na to, jaké výhody mohou být spojeny s vlastnostmi obvykle považovanými za negativní. Pro nepsychopaty, jak nás ujišťuje, jsou to dva klíčové aspekty, které by mohly vylepšit naše životy.

První z těchto aspektů je odolnost vůči tomu, co je mimo naši kontrolu. Thomas zdůrazňuje, že mnoho lidí se pohrouží do zbytečného stresu tím, že se příliš identifikují s událostmi nebo situacemi, na které nemají žádný vliv. To může zahrnovat sledování světových konfliktů, sledování politické scény nebo dokonce nadměrnou zaujatost vůči sportovním událostem. “Tyto věci nejsi ty a nemůžeš je ovládat,” upozorňuje Thomas. “Nenechat se smést vlnou něčeho, co se vymyká tvé kontrole, ti může pomoci.”

pixabay.com

Druhým doporučením, které Thomas nabízí, je odtrhnout se od toho, co si ostatní lidé myslí. To neznamená, že bychom neměli brát v úvahu názory a zpětnou vazbu ostatních, ale spíše to, že bychom neměli podřizovat své kroky nebo rozhodnutí pouze na základě toho, jak budou vnímány ostatními. “Pokud něco děláte kvůli tomu, jak to vypadá pro ostatní, není to dobrý důvod to dělat,” vysvětluje Thomas. Tato vlastnost může vést k větší autenticitě a odvaze jednat v souladu s vlastními hodnotami a cíli, namísto se neustále obávat odborného posudku ostatních.

I když se může zdát kontroverzní vzít si ponaučení od osoby, která je ve společnosti často vnímána negativně, jako je psychopat, Thomas nám připomíná, že každý má něco, co by mohl ostatním předat. Je důležité otevřít se různým perspektivám a uvědomit si, že i vlastnosti považované za “negativní” mohou mít své pozitivní aspekty, které mohou přinést hodnotu do našich životů.

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama