in

Martínek je zpět v Česku! Už po dvou týdnech je vidět zlepšení, tvrdí otec

novinky.cz
Reklama

Po úspěšné léčbě, která trvala téměř 10 hodin, se Martínek skvěle zotavil a v současné době už je zpátky doma v České republice. Cestu z Francie zvládnul na jedničku a z jeho rodičů tak může opadnout téměř veškerý stres. Dle dostupných informací se Martínek krásně zotavuje a už jsou znát první pokroky.

Martínek, na kterého bylo na doniu vybráno přes 150 milionů korun a jehož operace dopadla úspěšně byl převezen zpět do Česka! “Z dlouhodobého hlediska ho čeká odpočinek po operaci, nějakých šest týdnů a pak může začít intenzivní rehabilitace,” prohlásil Martínkův otec, Tomáš Zatloukal.

Samotná léčba a převoz Martínka z Francie zpět do Čech proběhla více než dobře. Minimálně jeden měsíc prý bude trvat, než se budou jeho příznaky zmírňovat. “Mírná změna už je vidět teď, dva týdny od operace byla u Martínka vidět drobná dyskineze (nahodilý pohyb ve svalech),” odhalil novinářům otec.

Už teď je jasné, že se jeho stav bude jen zlepšovat, doktoři odvedli výbornou práci a už se nemůžu dočkat, až za námi bude Martínek běhat,” dodal ke konci rozhovoru. Zákrok, který trval bez mála 10 hodin se tak minimálně prozatím, zdá velice úspěšným.

Reklama