in

Příběh Veroniky (22): Snažím se zhubnout. Moji vlastní rodiče mi však hází klacky pod nohy.

pixabay.com
Reklama

Veronika byla po těžkém rozchodu a rozhodla se, že je v jejím životě čas na nějakou tu změnu. To ale ještě nevěděla, že její rodiče jí v tomto rozhodně nebudou oporou, ale jejich postoj bude poněkud přesně opačný…

Cíl.

Odjakživa jsem měla problém se svou váhou a po těžkém rozchodu jsem se rozhodla, že je na čase něco s tím udělat. Každý den jsem chodila na dlouhé procházky se svým psem a dodržovala nějaké pestřejší jídelníček.

Procházky byly moje malé únikové chvíle, kdy jsem mohla přemýšlet o svých cílech, o svém životě a snažit se o zdravější životní styl. Avšak kdykoli jsem se vrátila domů ke svým rodičům, čekalo mě něco, co mě doslova lámalo.

Frustrace.

Moje rodina, zejména moje máma, mi neustále říkala, že mám jíst více a že jím příliš málo. Neustále jsem poslouchala slova jako: “To chození ti stejně nepomůže zhubnout,” nebo “Pro koho to vůbec děláš,” a tak dále. Moje máma mě prostě doslova nutila k jídlu, ať už jsem měla hlad nebo ne.

pixabay.com

Byla to pro mě neuvěřitelně frustrující situace. Moje snaha zhubnout byla přehlížena a zlehčována. Nikdo v rodině nevěřil, že to dokážu, a svou nedůvěru projevovali tím, že mi večer nabízeli nezdravé energetické nápoje, smažené jídlo v večeři a zkrátka všechny ty dobroty, které jsem kdysi milovala.

Matka…

Každou noc jsem ležela v peřinách ve svém pokoji a plakala. Jsem přesvědčena, že jsem izolovaná, nepodporovaná a nechápaná. Měla jsem strach, že nikdy nedosáhnu svých cílů a že se mi nikdy nepodaří zhubnout… nemluvě o tom, že jsem si podvědomě neustále opakovala, že už zůstanu sama a nikdo mě nikdy nebude mít rád.

Přesto všechno jsem to však nechtěl vzdávat. Bylo to těžké, ale věděla jsem, že to dělám pro sebe a své zdraví. Postupem času se mi opravdu podařilo pár kilo zhubnout a cítila jsem se ve svém těle lépe.

Má matka však s nucením k jídlu nadále pokračuje a i když jsme se na toto téma již několikrát pohádali, nenechá si ode mě vysvětlit, že se již stravuji jinak a nechci se přecpávat po večerech nezdravými jídly. Uvádí mě totiž neustále do pokušení, abych si nějakou tu nezdravou dobrotu dala a je čím dál tím těžší to vydržet… Nevím co s ní mám dělat.

Reklama