in

Příběh Tomáše (23): Moji přátelé objevili to, co moje sestra celou dobu skrývala. Bojím se, že to rodiče nepřekousnou.

Reklama

Ve stínu staré chalupy v horách, kde každé prkno vypráví příběhy nekonečných letních nocí, jsem se ocitl uprostřed oslavy, která měla být jen dalším z řady nezapomenutelných setkání. Byla to narozeninová párty jednoho z nás, a vše působilo dokonale – až do chvíle, kdy se smích mého okolí začal ubírat směrem, který jsem nedokázal pochopit.

S přáteli jsme se rozhodli vyrazit na horskou chatu, kde jsme chtěli oslavit narozeniny našeho kamaráda Martina. Nakoupili jsme alkohol, něco na gril a ve dvou autech jsme se vydali na víkend, který jsme si chtěli naplno užít. Cesta probíhala bez problémů, u polní cesty jsme viděli stádo muflonů, které se před námi začalo ukrývat v blízkém lese. Zapadalo slunce, a tak bylo jasné, že jakmile přijedeme, rozpálíme gril a zábava začne. Po několika hodinách, kdy už jsem nejen já, ale i ostatní, měli pár sklenic alkoholu v sobě, nastala situace, na kterou nezapomenu. Martin, Milan a Veronika seděli v rohu a něčemu se začali strašně smát. Přišel za nimi Míra, který vykoulil oči a podíval se směrem na mě. Na mou otázku, co se to tam děje, mi nikdo neodpověděl, prý že nic, že ať to neřeším.. Ovšem smích neutichal.

Začal se ve mě hromadit zmakte. Proč se smějí? Co je na tom tak zábavné, že to nemůžu vidět? Otázky se mi honily hlavou, ale odpovědi se mi vyhýbaly.

Rozhodl jsem se nezůstat ve stínu nevědomosti. Když Milan ztratil ostražitost, vytrhl jsem mu z ruky telefon. To, co jsem uviděl na jeho obrazovce, mi vzalo dech. a v tu chvíli jsem pochopil, proč se tak bavili. Byla to moje sestra v situaci, kterou bych nikdy nechtěl vidět. Nahá ležela ve vaně a dlaní si zakrývala intimní partie, ovšem to bylo vše, co zůstalo skryté. Všiml jsem si, že je to fotka v aplikaci OnlyFans, a v tu chvíli mě zamrazilo. Osm set odběratelů? To nemůže být pravda.

V tu chvíli se všechno zastavilo. Smích, hudba, dokonce i šumění větru venku. Vše bylo najednou bezvýznamné. Cítil jsem se znechucen, ale zároveň jsem si uvědomil, že mám před obrovské dilema. Jak se mám postavit k situaci, která může navždy změnit pohled na naši rodinu? Měl bych říct sestře o tom, že vím, nebo nechat věci být a doufat, že se to nikdy nedozví naši rodiče?

Tato noc se změnila v něco, co jsem nikdy nečekal. Stál jsem tam, uprostřed místnosti, s telefonem v ruce a přemýšlel jsem o tom, co dělat dál. Bojím se, že jakákoli cesta, kterou si vyberu, povede k neodvratným změnám. Tak či onak jednou se to rodiče dozví a mám obavy, že to nepřekousnou.

Reklama