in

Příběh Marty (47): Můj syn si našel novou přítelkyni. Ta mě však nenávidí a má k tomu dobrý důvod.

pixabay.com
Reklama

Marta měla již dávno dospělého syna Martina, který si po pár neúspěšných flirtech našel dívku, Soňu, se kterou si opravdu rozuměl. Bydleli spolu již delší dobu a tak se rozhodli, že už by bylo na čase, aby si navzájem představili rodiny. Do té doby Marta vůbec nevěděla, o koho se jedná a synovi jeho vztah přála. Když se však viděli osobně, hned bylo jasné, že bude zle.

Dokonalá rodinka.

Po tom, co se Martin v 18 letech odstěhoval, tak jsem se odstěhovala i já od svého manžela. Už dlouhé roky náš vztah nefungoval, každý z nás si našel nějakou tu svoji “jinou známost” a teď, když už si náš syn žije vlastním životem, nemáme důvod jakkoli se snažit předstírat dokonalou rodinku.

Svému synovi jsem však vidinu dokonalé rodiny přála a proto, když mi po roce chození s jednou dívkou oznámil, že to s ní myslí vážně, byla jsem za něj velmi ráda. A co mě potěšilo ještě více, bylo jejich pozvání k nim do nového společného bytu na seznamovací večeři.

Setkání s velkým S.

Zazvonila jsem a Martin mi přišel otevřít. Láskyplně jsem se obejmuli, jak už dlouho ne a pyšně mě začal provázet svým bytem. Měli jej zařízený opravdu moc krásně a jejich všudypřítomné společné fotografie mi dávaly jasně najevo, že je to láska jako trám. Nemohla jsem se však zbavit dojmu, že je mi Soňa trochu povědomá.

Do jídelny jsme došli až úplně naposledy. Soňa ke mě stála zády a chystala stůl, opatrně jsem proto pozdravila, abych ji nevylekala. Ke zděšení však nakonec stejně došlo a to na obou stranách. “To jsi ty?!” okřikla mě. V ten moment mi bylo tak trapně, jako ještě nikdy v životě. Došlo mi, proč mi je tak povědomá. Jen můj syn vůbec netušil, o co tu jde.

pixabay.com

Drama.

“Jak jsi jen mohla? A ty, proč jsi mi neřekl, kdo je tvoje matka?!” zvýšila hlas a nevěděla, jestli se má dívat na mě nebo mého syna, který byl více než jen zmatený. “Můžete mi vysvětlit, o co tu jde?” dožadoval se Martin. “Mile ráda, tvoje matka je totiž ta, která mi zničila rodinu!” řekla dramaticky Soňa. A já tam jen stála, protože jsem věděla, že má pravdu.

Martin ji začal uklidňovat a já se mezitím odebrala ke dveřím s nápadem, že bude lepší odejít. Při vstupu do chodby jsem se však zasekla a řekla jsem si, že tohle není řešení, a že si můj syn zaslouží vysvětlení.

Karty na stůl.

“Když jsi měl o něco mladší a s tvým otcem jsme si řekli, že se již nemilujeme, našli jsme si každý svoji vlastní známost, se kterou jsme byli šťastní. Shodou okolností jsem se tehdy na jedné akci seznámila se Soniným otcem. Nevěděla jsem však, že má doma ženu, natož dítě v podobném věku, jako jsi ty. A tak jsme se spolu scházeli čím dál tím častěji, až se z nás stali milenci…. a jednoho dne to prostě celé prasklo. Jeho žena nás nachytala, rozpadlo se mu manželství a já ho od té doby neviděla,” zastavila jsem se a povzdechla jsem si.

Martin zůstal stát s pusou dokořán a neschopen slova se na mě jen zklamaně díval. Nyní jsem již cítila, že je vhodný čas na odchod a tak jsem pomalu odešla pryč. I když my bylo opravdu hrozně a trapně, někde v hloubi duše se mi ulevilo, protože jsem věděla, že jsem udělala správnou věc a řekla svému synovi pravdu. Mohla jsem tušit, že mě jednou má minulost dožene, ale že se to stane takovým způsobem, jsem opravdu nečekala.

Reklama