in

Příběh Filipa (36): Svoji ženu jsem nepoznával. Jedna nezvaná návštěva na dámském dýchánku mi otevřela oči.

pixabay.com
Reklama

Filip je pozorný chlap, který si je vědom své časově vytíženosti v práci a tak se snaží své ženě vynahrazovat jeho nepřítomnost jak to jen jde. Ta se v době, kdy on je v práci, schází se svými kamarádkami a její chování se začne diametrálně měnit, až ji přestane poznávat. Rozhodne se proto na vlastní pěst zjistit, co se děje a je velmi překvapen.

Je to divné…

Jsem ten chlap, co svoji ženu miluje nadevšechno na světě. Dělal jsem pro ni vždy vše, aby byla šťastná, a to včetně splnění každého jejího přání, ať už bylo sebezvláštnější či sebedražší. I když moje práce byla časově náročný, snažil jsem se trávit co nejvíc času s ní, protože jsem věděl, jak je to pro ni důležité.

Ale věci začaly být divné. Moje žena se stala pravidelnou návštěvnicí dámských večírků se svými kamarádkami. Ve své podstatě to nebyl problém, protože jsem věděl, že potřebuje čas se svými kamarádkami a já musím pracovat. Jenže se začal měnit…

Jasný plán.

Vždy když se vrátila domů z těchto večírků, byla jako z jiného světa. Byla naštvaná, podrážděná a všechno, co jsem udělal nebo řekl, bylo špatně. Byl jsem ve střetu s bouří jejích emocí, aniž bych věděl proč. Dal jsem tomu proto čas s naivní představou, že je to jen chvilkový výkyv nálady. Po pár měsících mě to ale přestalo bavit a tak jsem se rozhodl přijít na to, co se děje.

Jednoho večera jsem proto šel do práce o něco později a sedl jsem si do stejného podniku, kam vždy chodívala má žena s kamarádkami, než se rozhodli pokračovat v jiném klubu. Chtěl jsem vědět, co se tam děje, a co o mně moje žena říká. Oblékl jsem se tak nenápadně, jak to jen šlo a vyhlídl si strategické místo.

pixabay.com

Problém jsou ony!

Moje vlastní manželka si sice posteskla, že jsem zase musel jít do práce, ale jinak svým kamarádkám vylíčila pěkný den, který jsme spolu strávili. Zjistil jsem tak, že problém není v ní, ale v nich!

Ihned ji “kamarádky” začaly vkládat brouky do hlavy o tom, že by si zasloužila daleko více mé pozornosti, že bych ji měl dávat peníze na útratu za to, že s ní nejsem, když si vydělávám tolik peněz a nebo aby si našla někoho jiného, koho si zaslouží. Co jsem slyšel, mě pochopitelně šokovalo, ale stačilo mi to k tomu, abych pochopil, co se děje…

Zákaz styku?

Zvedl jsem se, zaplatil jsem a odešel jsem do práce. Už jsem si nedával pozor na to, jestli si mě někdo z nich všimne nebo ne, ale jelikož jsem na svém telefonu najednou měl jednu zprávu za druhou a spousty zmeškaných hovorů, hádám, že si někdo všiml.

Jsem tak vytočený, že se mi ani nechce domů. Místo toho, aby mě moje žena bránila nebo jim jejich tvrzení vyvracela a neposlouchala mě, nechává se snadno ovlivňovat a kazí nám tím náš vztah. Nikdy jsem se nechtěl snížit k tomu, že bych jí zakazoval setkání s kamarádkami, ale tohle? Tohle přeci není normální…

Reklama