in

Příběh Dana (31): Zamilovala se do mě studentka. Teď mi dělá problémy.

pixabay.com
Reklama

Dan začínal jako učitel na střední škole. Práce s mladými lidmi jej vždy bavila, ale jedna z jeho žákyň mu připravila nečekané potíže. Kdo by to byl řekl, že se z lásky může stát něco tak ničivého, co dokáže zruinovat naprosto všechno, na čem člověk tak dlouhou dobu pracuje.

Studentka.

Karolína byla talentovaná studentka, energická a vždy plná nadšení. Na začátku to vypadalo, že má ke studiu vášeň, ale postupem času jsem si začal všímat, že na mě začíná klást zvláštní pozornost. Nejdřív to byly obvyklé otázky na hodině, ale postupně se to vyvinulo do něčeho víc.

Začal jsem si všímat, že mě Karolína sleduje na chodbách, při přestávkách, prostě všude, kde jsem se objevil. V jednu chvíli jsem na sebe narazil v učitelské kanceláři a zjistil, že si dělala poznámky o mých zájmech a aktivitách. Kdy chodím na oběd, kdy mám dozor nebo v kolik opouštím školu. Byl jsem zděšený a zároveň i zmatený, protože nevím, jak s tím naložit.

pixabay.com

Láska.

Jednoho dne po hodině literatury mi ale vyrazila dech. Během přestávky mezi hodinami mi Karolína vyznala lásku. Měl jsem na chvíli ztuhlé nohy, nevěděl jsem, co mám říct. Snažil jsem se jí vysvětlit, že jsem tady jako učitel a že takový typ vztahu je nevhodný, ale nebyla ochotná to akceptovat. Rozbrečela se a odešla.

Chtěl jsem si s ní o tom promluvit další den, jak bych měl hodinovou pauzu na oběd. Připravil jsem si logické argumenty i utěšující psychologické vysvětlení, proč se zakoukala zrovna do mě a že to není skutečné, ale jen iluze. Čekalo na mě ale nemilé překvapení.

Karolína stihla všem na škole říci, že já jsem ten, kdo se do ní zamilovat a že ona byla ta, která mě odmítla. Dokonce si i vymyslela, že jsem se k ní přiblížil až nevhodně blízko a musela přede mnou utéct. Mezi studenty mi udělala peklo a co hůře, i ostatní kantoři se na mě dívali skrze prsty. Jak ale mám všem dokázat, že ona je ta, která lže?

Reklama