in

Polsko ruší domácí úkoly na základních školách! Děti by měly přes víkend odpočívat, tvrdí ministryně školství.

irozhlas.cz
Reklama

Jen pár týdnů po novém roce ohlásila ministryně školství v Polsku zákaz domácích úkolů na základních školách. Zároveň slíbila, že od března se učitelům budou zvyšovat platy. Další změnu, kterou navrhuje je zkrácení harmonogramu školních hodin, vymažou ty nepotřebné. Hodiny se však zkracovat nebudou a dny tak budou stejně dlouhé.

Ministryně polského školství apelovala na zrušení domácích úkolů již v prosinci roku 2023. Dle jejích slov by si děti přes víkend měly odpočinout, nikoliv plnit zadané domácí úkoly. Mimo zrušení domácích úkolů apeluje také na zvýšení učitelských platů, které by mělo platit od března roku 2024. Zároveň se budou platy zpětně proplácet od začátku roku. Zdržení dle dostupných informací bylo kvůli polskému prezidentovi, který byl dlouhou dobu proti.

Jsem si jistá, že po pár letech bez domácích úkolů na základních školách budou zrušeny i na středních školách,” prohlásila veřejně Nowacká v televizním vysílání. Dále ze školních osnov ubyde předmět “Historie a současnost“, který zavedl předchozí ministr školství. “Ze školních osnov od příštího školního roku zmizí dalších 20% nepotřebných předmětů, které děti nepotřebují znát. Nebude to však znamenat úbytek vyučovacích hodin,” dodala ke konci rozhovoru Nowacká.

Inspirovali jsme se z: novinky.cz

Reklama