in

Šokující případ: Mladá matka upekla své dítě v troubě, měla si ji splést s kolébkou.

pixabay.com
Reklama

V americkém státě Missouri ve městě Kansas City došlo v pátek 9. února k tragédii. Malé miminko zemřelo v troubě. Matka ho tam údajně omylem vložila místo kolébky. Dítě zemřelo následkem popálenin. Mariah Thomasová, matka dítěte, nyní čelí obvinění z těžké újmy na zdraví s následkem smrti.

Policisté vyjeli k případu na základě ohlášení o nedýchajícím kojenci. Když přijeli na místo události, miminku se již nedalo pomoci. Podle jednoho zasahujícího policisty teprve měsíční dítě jevilo známky vážných popálenin. Rozhodně v tomto případě nešlo o Syndrom náhlého úmrtí kojenců, které se občas dětem do jednoho roku bohužel stanou.

pixabay.com

Státní zástupkyně Jean Peterse Baker uvedla, že podle svědků na místě činu matka „ukládala dítě ke spánku a místo do kolébky jej omylem umístila do trouby“. Jak k takovému činu může dojít omylem? „Uvědomujeme si hrůznost této tragédie a naše srdce tíží ztráta tohoto vzácného života,“ uvedla v prohlášení Jean Baker. „Věříme, že systém trestního soudnictví na tyto hrozné okolnosti náležitě zareaguje,“ dodala.

Britského server Daily Mail mluvil s matčinou kamarádkou a ta řekla, že za smrt miminka mohou zřejmě psychické potíže, kterými Thomasová měla trpět. „Co vím, tak Mariah měla duševní potíže a nebyla schopná uvažovat jako dospělý, měla myšlení dítěte,“ uvedla s tím, že naposledy s Thomasovou hovořila v pondělí 5. února.

Co přesně se stalo se zatím neví, ale pokud na tom mladá matka byla tak jak tvrdí její kamarádka, mohla třeba chtít novorozence jen zahřát. Místo toho jej upekla a tím usmrtila.

Jak k nehodě došlo omylem a jestli jí šlo zabránit se také zatím můžeme jen domnívat. Další možností je třeba laktační psychóza, která některé ženy po porodu trápí. Pokud se neléčí, může to dopadnout špatně.

Ženě hrozí za zanedbání péče o dítě, které vedlo ke smrti, trest deseti až třiceti let ve vězení.

Čerpali jsme z novinky.cz, idnes.cz

Reklama