in

Po dvouleté pauze vyrazil Santův kamion opět do našich měst!

instagram.com instagram.com
Reklama

Kdo by neznal Coca-Colu. A její letošní vánoční kampaň s názvem “Kouzlo darovat” je tady. Ikonické červené kamiony navštíví desítky českých a slovenských měst. Letos se v rámci svého motta spojila Coca-Cola s Českým a Slovenským červeným křížem. Tomu taky daruje výtěžek z prodeje vánočních nápojů a upomínkových předmětů. Ty si budete moci koupit v jednotlivých městech, kde bude kamion stát.

Dvouletá pauza kvůli koronaviru utekla jako voda a na české a slovenské silnice se vrátí ikonický červený Coca-Cola kamion. Blížící se Vánoce a kamion postupně objíždí města kde ho můžete osobně potkat také vy. Kamion je hlavním pojítkem celé kampaně jako každý rok. Letos bude zahrnovat i zapojení televizí, sociálních sítí, kapelu Mirai a samozřejmě nebude chybět ani velká soutěž.

„Coca-Cola kamiony se staly oblíbenou tradicí, která přináší do českých a slovenských měst vánoční kouzlo. Vánoce si vždycky najdou cestu, aby spojily rodiny, přátele a často i úplně cizí lidi prostřednictvím společně prožitých kouzelných chvil. Kampaň začala 7. listopadu spuštěním TV spotu a bude 360stupňová,“ uvedla brand manažerka společnosti Coca-Cola pro ČR a SR, Mária Drotárová.

A jak dlouho už tyto nádherně osvětlené kamiony jezdí a přináší radost? Poprvé je Coca-Cola představila ve vánoční kampani v roce 1995. Je to tedy už pěkných pár let. Jsou zdobeny tisíci žárovkami a speciální efekty svěřila firma společnosti Industrial Light and Magic. Ti mají zásluhy například za sérii Hvězdné války nebo Dobyvatelé ztracené archy.

Zajímavé je, že nekonečný proud kamionů mířících do měst, který byl v reklamě vyobrazen, ve skutečnosti tvořily jen tři kamiony jedoucí za sebou. Měly na sobě 90 tisíc světýlek.

Kde jste mohli kamion vidět úplně poprvé? Odstartoval 24. listopadu v Čáslavi. Svou tour nakonec ukončí 22. prosince ve slovenské Stupavě. Celkem navštíví více než 30 českých a 20 slovenských měst.

Na co se můžete na setkání těšit? Není to jen ikonický kamion. Čeká vás bohatý doprovodný program: Santa Claus a skřítkové, food truck s horkým nealko punčem vyrobeným z FuzeTea či vánočním Coca-Cola nápojem se skořicí. Součástí bude také sladké či slané občerstvení. Program bude zahájen v 16 hodin, Santa se objeví hned půl hodinky na to a všechna dětská přání vyslechne až do 18:30.

Aktuálně vybranou částku bude Coca-Cola návštěvníkům akce promítat na speciální LED obrazovku, aby tak měli přehled, kolik peněz již pomohlo přispět na dobrou věc. Celkově chce Coca-Cola věnovat Červenému kříži v Česku a na Slovensku 1 000 000 korun.

Loni se Coca-Cola spojila taktéž s Českým červeným křížem. Ve spolupráci s Dáme jídlo tehdy podpořila na 3000 jejich klientů. Jednalo se hlavně o samoživitelky z azylových domů nebo seniory. Rozhodně je dobře, že se lidé umí vzájemně podpořit a dát peníze tam, kde jsou potřeba. Snad se letos vybere co nejvíc.

A co vy? Půjdete se na vánoční kamion ve vašem městě podívat?

Čerpali jsme z kupi.cz

Reklama