in

Perfektní vzhled? 10+ drobných detailů, které nám brání 100% zazářit!

adme.ru
Reklama

Lidé mají tendenci se navzájem hodnotit a dělají to dokáží to docela rychle: za pouhých 7 sekund může mít člověk na vás utvořený první dojem. Současně vnímáme totiž vše: chování, zabarvení hlasu, oblečení atd. A samozřejmě nedobrovolně věnujeme pozornost všemožným drobným detailům, jako je stará manikúra nebo neshodující se odstíny barvy oblečení. A na co dále si dát pozor? To se dozvíte dnes.

1. Boty na podpatku

Ano, podpatky vizuálně protahují siluetu, dělají nohy delší a štíhlejší. Ale pokud si již při obutí vysokých podpatků přejete, jak je co nejdříve sundáte, projeví se to jak na vaší tváři, tak na vaší chůzi.

adme.ru

2. Nápadné spodní prádlo

Výběr správného prádla je velmi těžký úkol. Je důležité, aby nejen dobře sedělo, ale bylo také “neviditelné”. Švy viditelné přes oděv naznačují, že oděv pro vás není vhodný. Může přilákat zbytečnou pozornost. Totéž platí pro vzory, které se prokreslují skrz látku.

adme.ru

3. Vybledlé černé věci

Někdy černé oblečení časem vybledne. Může k tomu dojít také v důsledku agresivního čisticího prostředku nebo nesprávného pracího režimu. Takový outfit může vypadat nedbale, zvláště pokud máte na sobě několik černých oděvů najednou a všechny mají jiný „odstín“.

adme.ru

4. Nepohodlné oblečení

Některé druhy oblečení jsou velmi složité. Například šaty bez ramínek mají tendenci klouzat a těsné sukně naopak mají tendenci ohrnovat se nahoru. Odborníci tvrdí, že to jsou známky toho, že oblečení pro vás není to pravé. Pokud se přesto rozhodnete koupit takové oblečení, je lepší se okamžitě ujistit, že je správně šité, dobře na vás sedí a nebude se při chůzi muset neustále upravovat.

adme.ru

5. Nevhodné oblečení podle situace

Vždy byste měli zvážit místo, kam cestujete. Můžete být tak krásně a sofistikovaně oblečeni, jak se vám líbí, ale pokud je oblečení nevhodné, pak s největší pravděpodobností nebude působit správným dojmem. Například jehlové podpatky a těsná sukně v lese budou vypadat divně, stejně jako tepláky při pohovoru. Je dobré, když oblečení odpovídá situaci.

pixabay.com
Reklama

6. Viditelné prodloužení vlasů

Prodloužení vlasů je skvělou příležitostí, jak dopřát vaší hlavě vysněné vlasy. Avšak takové prodlužování musí vypadat opravdu přirozeně. Stane se však, že i když je barva i délka dokonale sladěna, přes vlasy mohou jít vidět spojovací body. Před odchodem z domu je lepší se znovu ujistit, že hranice mezi vašimi vlasy a umělými vlasy je spolehlivě skrytá.

adme.ru

7. Suché poškozené vlasy

Barva a stav našich vlasů ovlivňuje, jak je vnímán náš celkový vzhled. Příliš suché, matné kudrlinky signalizují, že jsou nezdravé. A je velmi snadné si vlasy zničit: časté barvení, zvlnění, stres a dokonce i životní prostředí je mohou poškodit. Pokud si často vlníte vlasy, používejte tepelné ochrany a nezapomeňte na léčivé masky a balzámy.

adme.ru

8. Špinavé brýle

Brýle se špiní poměrně často: usazují se na nich částečky prachu a nečistot, zůstávají na nich otisky prstů a při nesprávném skladování se objevují škrábance. Pokud používáte tento doplněk, stojí za to kontrolovat jeho čistotu a častěji utírat sklo.

adme.ru

9. Příliš dlouhé kalhoty

Příliš dlouhé kalhoty a džíny vypadají neupraveně, pokud po nich člověk doslova kráčí. Okraje kalhot se velmi rychle zašpiní, roztřepí a je zde riziko zachycení a poranění. Pokud se nesnažíte přidat do svého vzhledu takovou ležérnost, je lepší zvolit modely vhodné délky.

adme.ru

10. Zvířecí chlupy na oblečení

Pokud máte chlupaté domácí mazlíčky, je nejlepší použít lepicí váleček na sbírání srsti před opuštěním vašeho domu.

adme.ru

11. Žmolky na oblečení

Obzvláště často se žmolky vytvářejí na pletených, bavlněných, polyesterových a akrylových oděvech. Někdy stačí obléknout novou věc jen jednou a už bude pokryta žmolky. Dbejte proto na časté čištěné vašich oděvů.

adme.ru

12. Zastaralá manikúra

Nehty s popraskaným lakem a suché popraskané kůžičky vypadají neupraveně. Není nutné neustále chodit do salonu, můžete to udělat sami doma.

pexels.com

13. Nedbalá kontura rtů

Pomocí tužky můžete korigovat tvar rtů a dokonce je vizuálně trochu zvětšit, mírně přesahující přirozenou hranicí. Měli byste však být opatrní a pravidelně tento make-up upravovat. Rtěnka může pomalu zmizet a nakreslený obrys může být rozmazaný.

adme.ru

I když se všechny tyto body zdají být malicherné, není tomu tak. Právě tyto detaily utvářejí náš celkový obraz a ten je pro první dojem velmi důležitý. A co vy a váš vzhled a první dojem? Jste s ním spokojeni?

Čerpali jsme z adme.ru

Reklama