in

Nový Avatar láme rekordy! Vydělal částku, kterou žádný film nikdy předtím.

instagram.com instagram.com
Reklama

Jistě už jste slyšeli o tom, že je v kinech nový Avatar: The Way of Water. Nebo jste na něm už dokonce byli? Každopádně snímek oscarového režiséra Jamese Camerona už na pokladnách světových kin vydělal přes dvě miliardy dolarů (v přepočtu zhruba 43,8 miliard korun). A stačilo mu na to pouze šest týdnů. Aktuálně se jedná o šestý nejvýdělečnější film všech dob. Na prvním místě je stále Avatar z roku 2009. Překoná ho?

Celkově se má film dočkat ještě dalších tří pokračování, takže rozhodně nejsme u konce. Nebojte se, pokud jste film ještě neviděli, žádné spoilery si tady dnes nepřečtete. Byla by to škoda, protože film rozhodně stojí za to a v kině je to naprosto jiný zážitek! Pokud jste fanoušci 3D, pak také nebudete litovat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Avatar (@avatar)

Společnost Disney uvedla, že k 22. lednu 2023 film vydělal 2,2 miliard dolarů. Tedy šest týdnů po jeho uvedení do kin. Přesto, že společnost neuvedla náklady filmu, odhad je něco kolem 350 milionů dolarů (zhruba 7,6 miliard korun). Jak řekl sám režisér Cameron, je pro film naprosto nezbytné, aby překročil hranici dvou miliard dolarů, pak se „dostane do černých čísel“.

Režisér již předtím než byla dvojka Avatara v kinech uvedl, že je v poněkud šíleném postavení. Už dopředu totiž věděl, že se s filmem musí dostat nejlépe do trojky nejvýdělečnějších filmů všech dob, jen aby pokryl náklady na jeho tvorbu. Zajímavé je, že v té době natočil i trojku, čtyřka je téměř hotová a pátý závěrečný film se teprve chystá.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Avatar (@avatar)

Jak je to se zájmem vidět dvojku Avatara ve světě? Vedle USA je nejvíce diváků v Číně, Francii, Německu, Koreji a ve Velké Británii. Oproti jedničce moc nezaujal v Japonsku, kde je pouhý šestinový zájem. A Rusko má v tomto ohledu smůlu. Oficiálně tam není film vůbec dostupný. Samozřejmě kvůli válce, kterou rozpoutalo s Ukrajinou. O tom však režisér avizoval již dříve.

U nás je dvojka Avatara také dosti žádaná. Více než tříhodinový film u nás za šest týdnů vidělo 1,17 milionu lidí. Jeho celkové tržby činily 237,43 milionu korun. Rozhodně to za to stojí a jsme zvědaví, kam až se vyšplhá a také na jeho další pokračování.

A co vy? Už jste na něm v kině byli nebo se teprve chystáte?

Čerpali jsme z novinky.cz, irozhlas.cz

Reklama