in

Neuvěřitelných 45 let sbíral haléře! Kolik jich nakonec bylo?

youtube.com
Reklama

Dámy a pánové, co říkáte na lidi, jejichž koníčkem je sbírat nějaké předměty jako jsou například známky, plechovky a nebo mince? A co když tento koníček trvá neuvěřitelných 45 let? Podle nás se tomu až těžko věří, ale jak sami dnes zjistíte, i takováto vytrvalost je opravdu možná.

Jak můžete vyčíst ze samotného nadpisu článku, dnes vám budeme vyprávět o muži, jehož zápal pro sbírání haléřů se poněkud vymkl kontrole. Nadchl se pro tento koníček natolik, že trval nejen neskutečně dlouho, ale ještě k tomu se jednalo o náhodně venku nalezené mince, nikoli o darované nebo jinak úmyslně vydělané.

Náš dnešní hrdina článku se jmenuje Otha Anders a haléře začal sbírat již koncem 60. let. Nemělo se jednat o úmyslné zbohatnutí, ale prostě jej tato činnost bavila. Vlastně se jednalo o jakousi duchovní očistu, kdy každou minci vnímal jako připomínku toho, aby se zastavil a vyjádřil vděčnost.

Jako svůj první cíl si stanovil naplnit 5 devatenáctilitrových nádob na vodu. Nakonec však nasbíral dechberoucích 15 devatenáctilitrových nádob, po jejichž otevření se nestačil divit. Celý proces počítání trval více než 5 hodin a napočítali 513 614 haléřů o hodnotě přes 5 136 dolarů, což je okolo 120.000 Kč.

A co vy a sbírání mincí? Namotivoval vás dnešní článek a taky se do toho pustíte nebo na něco takového nemáte nervy?

Tématem jsme se inspirovali na brightside.me

Reklama