in

Naprosté plýtvání penězi? Top 10 věcí, na kterých se lidé shodli.

pixabay.com
Reklama

Určitě to znáte a obzvláště v dnešní době to řešíte. A o čem že je řeč? O penězích! Každý z nás se snaží ušetři, kde se jen dá, aby nás krize zcela nezruinovala, avšak často se zapomínáme ptát, na čem přesně bychom ušetřili nejvíce. Proto jsme se rozhodli s vámi sdílet žebříček top 10 věcí, za které jsou podle lidí ty nejvíce zbytečně vyhozené peníze. Jste zvědaví, co sem patří?

1. Diamantové šperky

Cena diamantů je uměle vyvolaná záležitost. Ve skutečnosti nejsou diamanty vůbec vzácné drahé kameny. Safíry a rubíny jsou daleko vzácnější. Symbolem luxusu se diamanty staly až ve 20. století, a to díky geniálně propracovaném marketingu.

pixabay.com

2. Svatby

Opravdu jste ochotni během jednoho dne přijít například i o 100.000 Kč? A to jsme ještě při zemi, pokud se chcete bavit o opravdu luxusní svatbě. Není lepší tyto peníze investovat do společného bydlení, splacení dluhů či do koupi rodinného auta? Přemýšlejte o tom. Vzít se totiž můžete jen za pár tisíc pouze se svědky na úřadě.

pixabay.com

3. Značkové oblečení

Vidina značkového oblečení a tudíž i řadění se mezi bohaté lidi zláká kdekoho. Obzvláště mladé lidi. Když se ale nad tím člověk zamyslí, ve většině případů se jedná o úplně obyčejné kousky, které se odlišují jen našitým logem značky. Tak proč si nekoupit něco levnějšího?

pixabay.com

4. Mimosezónní ovoce

Určitě to znáte. Je zima a v obchodě vidíte ty krásné jahody, maliny a borůvky. Svým vzhledem vás velmi lákají, avšak když se podíváte na jejich cenu, tak už to tak lákavě nevypadá. Obzvláště, když to tomu přičteme fakt, že takového sezonní ovoce chutná uměle a jako voda, pokud to vůbec nějakou chuť má.

pixabay.com

5. Cigarety

V případě cigaret si doslova kupujete dřívější smrt. A ještě k tomu je to vážně hodně drahé. Nechcete si raději odkládat peníze bokem a pak si zajet na dovolenou?

pixabay.com
Reklama

6. Potraviny pokryté zlatými vločkami

To jsou opravdu ty nejzbytečněji vyhozené peníze. Nejen, že nemají žádnou chuť a ani nutriční hodnotu, ale ještě k tomu je díky nim jídlo mnohonásobně dražší.

pixabay.com

7. Starbucks

Všichni víme, že jsou u Starbucks nadsazené ceny. Tak proč tuto drahou značku podporovat? Existují levnější a daleko chuťově lepší značky kávy.

pixabay.com

8. Výrobky od celebrit

Zde opravdu platíme jen “jméno” jak se říká… Vážně chceme platit za něco takové peníze jen proto, že je to od někoho známého, když existují daleko kvalitnější produkty za levnější peníze?

pixabay.com

9. Loterie

Platíme za to, že se pokoušíme koupit štěstí. Šance na výhru je ale tak malý, že je pravděpodobnější, že s vámi spadne letadlo. Tak proč se snažit, když nemáte peníze jen tak na rozhazování?

pixabay.com

10. Značková obuv pro malé děti

Malým dětem je vážně hloupost kupovat značkovou drahou obuv. Rostou tak strašně rychle, že je moc dlouho neunosí a navíc si na ně rozhodně nebudou dávat pozor, takže je okopou nebo jinak zničí.

pixabay.com

Kdy se nad tímto žebříčkem člověk zamyslí, tak jsou všechny body vážně pravdivé. Koneckonců si jej celý lidé odhlasovali a dotyčných rozhodně nebylo málo. A co na něj říkáte vy? Přidali byste do něj něco?

Čerpali jsme z boredpanda.com

Reklama