in

Muž se vrátil z dovolené a doma zjistil, že je “mrtvý”! Jak se něco takového stane?

pixabay.com
Reklama

Představte si, že máte v plánu dlouhou dovolenou, chcete procestovat kus světa a když se po čase vrátíte domů čeká vás ve schránce překvapení. Je tam dopis pro vaše pozůstalé – a vy jste úředně mrtvý. Své o tom ví Nick Fatouros. Jak k tomu vůbec došlo?

Čtyřiatřicetiletý Nick Fatouros z Montrealu se v roce 2022 vydal na plánovanou dlouhou cestu po Střední americe. Nedávno se vrátil domů a ve schránce ho čekalo nemilé překvapení. Než odjel pryč, dostal pokutu za rychlost. S tou nesouhlasil a poslal proto odvolání, poté se vydal na cesty.

Na začátku letošního března se Nick vrátil domů ze své poněkud až nezvykle dlouhé dovolené. Mezi poštou našel dopis o čtrnácti stránkách, který vyzýval pozůstalé, aby jeho pokutu zaplatili. Považovaly ho totiž za mrtvého.

„To je mi ale novinka, musel jsem se smát,“ vzpomíná Nick na dopis. Zároveň se mu však ulevilo, že jej otevřel jako první z rodiny. „Kdyby to otevřela moje matka, když jsem byl ještě na cestách, netušila by, co se děje,“ řekl Nick.

Co s tím lze nyní udělat? Nick musí dokázat, že není mrtev. Zní to zvláštně, ale je to tak. Podle právníka Williama Korbatlyho tento krok musí udělat co nejdříve. Tento úřední omyl s sebou totiž nese další komplikace, kterým by měl Nick předejít.

„Člověk pověřený výběrem pokut omylem použil šablonu dopisu, která se používá pro korespondenci s pozůstalými, a ne tu, která se běžně používá pro komunikaci s obviněnými. Za vzniklou situaci se omlouváme,“ vysvětlilo ministerstvo jejich omyl a jak k němu došlo.

Na vině byl tentokrát lidský faktor, jelikož zkrátka nejsme neomylní. Příslušné úřady však již naštěstí o Nickovi vědí, takže se snad vše podaří zdárně vyřešit a on bude zase “žít”. 

Jak byste reagovali při takovém zjištění vy?

Čerpali jsme z novinky.cz

Reklama