in

Proč na dovolené vždy raději zavírat poklop záchodu? Hrozí Vám nezvaná návštěva nejen hadů.

pixabay.com
Reklama

To, že si máme před spláchnutím zavřít poklop záchodu kvůli šíření bakterií z vykonané potřeby do místnosti, je už celkem známá informace. Zaměřme se však na to, že v jiných končinách nám záchodem může do bytu či apartmánu vlézt kdejaká havěť. Předejít tomu lze právě zavíráním poklopu nebo prohlídkou záchodu před usednutím.

Problém s nezvanými hosty, kteří se k nám dostali přímo kanalizací až do záchodové mísy a poté z ní do bytu, hrozí především tam, kde je potrubí zhotoveno nekvalitně. Vyřešit tento problém však může zpětný ventil, který většině havěti přístup zcela zamezí. Nemusíme však jezdit nikterak daleko. Problém s potkany prolézající záchodem mají běžně například ve Spojeném království.

pixabay.com

„Potkani se hojně vyskytují v kanalizaci a jsou dobrými plavci. Je pro ně poměrně jednoduché najít si cestu až do vaší záchodové mísy, pokud v kanalizaci chybí zpětný ventil. Mají flexibilní žebra a jsou velmi fyzicky zdatní, rychle lezou a dokážou se zkroutit v malých prostorách. Umí zadržet dech až na tři minuty a jsou experty na hledání vzduchových kapes v obloucích ve tvaru U. Navíc mají sílu zvednout záchodové víko, takže zavřený záchod jim nezabrání dostat se k vám domů,“ vysvětlil odborník na instalatérské práce Mike Flook a řadě lidí se po přečtění bude hůře spát.

Taky s hady se v záchodové míse můžeme v některých zemích potkat. „Pro jedovaté hady není neobvyklé objevit se v záchodové míse. Hadi jsou skvělí plavci a přitahují je krysy. Pokud cestujete do země, kde se vyskytují jedovatí hadi, zkontrolujte záchodovou mísu, než se na ni posadíte,“ varuje dále instalatér.

pixabay.com

Co dalšího můžeme očekávat v záchodové míse? Skrz toaletu mohou do koupelny docestovat i další živočichové jako žáby, pavouci, švábi, ještěrky, štíři a vačice. Většinu z těchto nežádoucích zvířátek by měl zadržet právě zpětný ventil, známý též jako zámek na krysy, „protipotkanová“ bariéra či zpětná klapka do odpadního potrubí.

Na pavouky si dávejte pozor zvláště v Austrálii. Někteří pavouci přežijí ve vodě i více jak 24 hodin, mohou tak být naživu, i když vypadají utopení. Odradit by je preventivně měly citrusové čistící přípravky, ale myslete na to, že pavouci se dostanou i otevřeným oknem nebo škvírou ve zdi. Nepříjemné.

Štíři zase umí přežít pod vodou po dostatečně dlouhou dobu a jsou skvělými lezci, od trubek odpadu je drží dál bělidlo, které rovnou záchod i dezinfikuje. Jsou to rovnou dvě výhody za cenu jedné. A to se vyplatí.

Tak co, jste dostatečně připraveni na exotické dovolené? Přibalíte si závaží na wc prkénko?

Čerpali jsme z dailymail.co.uk

Reklama