in

Mrazivá zpověď: Dívka přežila teroristický útok v Moskvě tím, že dělala mrtvou.

pixabay.com
Reklama

Po teroristickém útoku v Moskvě, který se stal v pátek, zemřelo přes sto lidí. Počet obětí se zatím vyšplhal na 133, mezi oběťmi jsou také děti. Teroristická skupina vtrhla do Crocus City Hall, kde zrovna probíhal koncert skupiny Piknik. Ozvala se přeživší žena, která musela předstírat smrt, aby přežila.

Anton Geraščenko sdílel mrazivou zpověď dívky na síti X. Na videu vidíme dívku na nemocničním lůžku, jak popisuje co se ten večer stalo. „Stáli u vchodu do sálu. Jeden běžel zpátky dovnitř a začal střílet do lidí. Padla jsem na zem a předstírala, že mě trefili. Vedle mě ležela žena, kterou skutečně zabili,“ uvedla dívka.

Následně teroristi v sále založili požár, který se velmi rychle rozšířil. „Zavřeli dveře, ale asi se jim nepovedlo nás zamknout. Ležela jsem opodál a dýchala. Po nějaké době jsem se vyplazila ven. Za tři nebo čtyři minuty. Rozhlédla jsem se. Všude byl kouř,“ dodala. Naštěstí se dokázala doplazit až k východu a dostat se do bezpečí.

Původně se mluvilo o 70 obětech, po rozebírání trosek však číslo podstatně stouplo. Podle ruských médií se ve vyhořelé koncertní síni našli pod troskami další oběti. Zraněných navíc bylo kolem 147 lidí, jak dodala agentura TASS. Příčiny smrti byly jak střelná zranění, tak otrava zplodinami hoření.

Útočníci použili automatické zbraně a následně sál zapálili. Použili snadno zápalnou tekutinu a oheň se tak velmi rychle rozšířil mezi diváky. Zbraně byly nalezeny a nyní je zkoumají vyšetřovatelé. Přesto, že se Rusko snažilo nejdříve obvinit z útoku Ukrajinu, nakonec se ke všemu přihlásil Islámský stát. Útok odsoudili zahraniční představitelé, včetně západních.

Čerpali jsme z extra.cz

Reklama