in

Mělo by to být NEZÁKONNÉ? Top 10 věcí, u kterých si to lidé MYSLÍ!

pixabay.com pixabay.com
Reklama

Žijeme ve světě, který se obzvláště v posledních měsících řítí k nepěknému scénáři. Nicméně, když opomeneme válku a inflaci, tak existují i jiné věci, které by si zasloužily naši pozornost, aby se s nimi něco udělalo a nikoli, abychom si na ně zvykli. Například dnes se spolu podíváme na 10 věcí, které nejsou nezákonné, ale na kterých se velké množství lidí shodlo, že by nezákonné měly být. Tady je máte.

1. Chytání divokých zvířat pro jejich následný prodej jako domácí mazlíčky.

Víme, že každý z nás může mít jakéhokoli domácího mazlíčka, jakého jen chce, ale taková zvířata by si měli lidé kupovat ze specializovaných chovů v zajetí. Ne od lidí, kteří zvířata barbarsky nachytají v přírodě.

pixabay.com

2. Reklamy na YouTube, které nemůžete přeskočit.

Nevíme jak vy, ale reklamy na YouTube nám tuto platformu natolik znechutili, že už ji pomalu ani nenavštěvujeme.

pixabay.com

3. Bezplatné zkušební verze, které se po jejich vypršení automaticky změní na plné placené verze.

Ve většině případ dnešních aplikací či programu musíte pro aktivaci zkušební verze zadat i svoji platební kartu. Právě pro případ, kdybyste se poté rozhodli ve službě pokračovat, aby již měli veškeré údaje o vás. Už vás však nevarují, že některé programy si začnou platbu strhávat sami.

pixabay.com

4. Nucené NEZAPLACENÉ přesčasy v práci.

Ano, některé firmy opravdu po svých zaměstnancích požadují neplacené přesčasy. A pokud je zaměstnanec odmítne, může se poté i obávat o místo, protože společnost upřednostní takové lidi, kteří s tímto nebudou mít problém.

pixabay.com

5. Skrývání přísad v potravinách.

Všimněte si schválně, že soustu potravin skrývá své přesné složení za universálními pojmy, jako například – přírodní příchutě či přírodní konzervanty.

pixabay.com
Reklama

6. Zvýšení hlasitosti reklam o neskutečných 20 decibelů.

Přehnaná snaha reklam dostat se nám do života je již tak otravná a násilná, že na vás doslova řvou z televize.

pixabay.com

7. Lži v politických reklamách a kampaních.

Všichni víme, že politici vždy mluví před volbami úplně jinak a naslibují hory doly. A po zvolení? Skutek utek.

pixabay.com

8. Reprodukční nátlak na mladé lidi.

V momentě, kdy dosáhnete 20 let, na vás začne vaše okolí pomalu ale jistě přímo i nepřímo naléhat, že byste měli začít myslet na založení rodiny. Proč?

pixabay.com

9. Reklamy na jiné minihry, které se vám objevují při hraní jiných her.

Aby vás při hraní hry vyrušovala reklama na další jinou hru? A ještě to nešlo jen tak přeskočit bez toho, aniž by vás to nepřesměrovalo přímo na odkaz k jejímu stažení? To už je vážně trapné.

pixabay.com

10. Dětské soutěže krásy.

Někomu se možná tyto soutěže líbí. Když se ale zadíváte do samotné podstaty věci, málokdy chtějí mít modelkami samotné děti,… Bohužel si skrze ně plní sny jejich matky.

pixabay.com

Celkem zajímavý seznam věcí, že? A nevíme jak vy, ale my osobně souhlasíme snad úplně se vším, co tu dnes zaznělo. Jelikož jsme ale všichni jiní, tak bychom i rádi slyšeli váš názor. A co dalšího byste přidali na tento seznam?

Čerpali jsme z boredpanda.com

Reklama