in

I bez rukou a nohou se umí neuvěřitelně líčit i tančit! Na TikToku ji sleduje 4,6 milionu lidí.

instagram.com
Reklama

Pětadvacetiletá Briel Adams-Wheatley žije v americkém Utahu. Narodila se v Brazílii s Hanhartovým syndromem, který způsobuje nedostatečně vyvinuté končetiny, ústa, čelisti nebo jazyk. Biologičtí rodiče se chlapce, který se jim narodil bez končetin, zřekli. Adoptivní rodiče mu dali všechno a on jak sám říká, dnes žije normální život. Briel se narodila jako Gabe, dnes se identifikuje jako transgender.

Už jako dvanáctiletý začal Gabe snít o tom, že bude tanečníkem. I přes svůj hendikep se snu nevzdal a rodina ho plně podpořila. „Jen díky mé rodině si připadám jako normální kluk, který může mít obyčejná přání. Oni mě naučili všechno, co umím, a jen díky nim se mohu cítit nezávislý,“ řekl tenkrát. Tančil s roztleskávačkami, dělal breakdance ale i motivačního řečníka.

Adoptivní otec Ron přiznal, že Gabeova výchova byla složitější. Oba rodiče měli strach, jak pomohou chlapci bez končetin stát se samostatným. Nakonec se jim to skutečně povedlo. „Byla z toho spousta slz na obou stranách,“ konstatoval otec. „Mám rád svoje tělo takové, jaké je a jsem hrdý na to, co dokáže,“ tvrdil Gabe ještě jako chlapec s tím, že mu vlastně ani nic nechybí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Briel Adams Wheatley (@no_limbs_)

Dneska už to není Gabe, ale žena Briel. Momentálně žije v Salt Lake City se svým manželem Adamem a psem jménem Malibu. Živí se tvorbou video obsahu na TikTok, kde ji sledují miliony lidí. Natáčí především make-up tutoriály a taneční videa. I přes svoje omezení to zvládá opravdu bravurně.

Skutečně velký ohlas získalo video, kde se Briel líčí po vzoru zpěvačky Ariany Grande. Fanoušci jsou z toho nadšení a mnozí píší, že se takto neumí nalíčit ani rukama. Briel s lidmi rovněž sdílela svůj proces transgender přeměny. Od té doby má mnohem větší sebevědomí. „Nenosím protézy. Lékaři pořád říkají, že je nelze ani kam připojit, tak jaký to má smysl,“ řekla v nedávném podcastu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Briel Adams Wheatley (@no_limbs_)

Briel je překvapivě pozitivní a vše bere s nadhledem. Je samostatná a nezávislá, pomocí tyče se zvládne obléknout, vyjít schody. Smsky píše pomocí úst. Se svým osudem se poprala statečně a přejeme mnoho úspěchů i do dalších let.

Čerpali jsme z super.cz, novinky.cz, idnes.cz

Reklama