in

Martínek je několik týdnů po operaci ve výborném stavu! Už nemusí brát žádné léky

donio.cz
Reklama

Uplynulo už 7 týdnů od operace, kterou podstoupil malý Martínek, na kterého obyvatelé Česka vybrali více než 150 milionů korun a výsledky se každým dnem dostavují. Jeho stav je den ode dne lepší, v současné době už nebere žádné léky a rodiče tvrdí, že už netrpí křečemi. Teď ho čekají rehabilitace ochablých svalů.

Od Martínkovi speciální operace, která proběhla ve francouzském městě Montpellier a na kterou obyvatelé České republiky vybrali přes 150 milionů korun, uběhlo přesně 7 týdnů a podle výpovědi rodičů jsou výsledky znát. “Z Martínka je úplně jiný chlapeček, má více elánu,” tvrdí rodiče.

A není to jen pro jeho nový sestřih, který dělá z našeho malého andílka tak trochu rošťáka, ale hlavně pro všechny změny a pokroky, které jsou na něm čím dál víc vidět. A další skvělou zprávou je, že už nebere ani žádné léky!” prohlásili šťastní rodiče. Synovy pokroky, které napříč celou léčbou dělá, jim dělají očividně neuvěřitelnou radost.

Jeho motorika se mnohem více zlepšila a v současné době už nebrečí bolestí, jeho tělo operaci zvládlo na jedničku a křeče naprosto odešly. “Ze dne na den přestal zvracet, což bylo před operací na denním pořádku. Pomalu začíná držet hlavičku a ručičkám nedá ani na chvíli pokoj, neustále ochutnává svoje prstíky a zkouší sahat na věci kolem sebe. To nejdůležitější ale je, že už netrpí. Je to úplně jiný chlapeček,” popisují jeho současný stav manželé Zatloukalovi.

Martínek musí dohnat spoustu věcí a procvičit spoustu svalů, které neměl možnost dva a půl roku používat, proto bude třeba hodně trpělivosti. Bude to taky bolet, bude to nepříjemné a určitě to nebude hned, ale už teď je jasné, že je Martínek moc šikovný a ještě nám vytře zrak,” dodali.

Inspirovali jsme se z blesk.cz

Reklama