in

Malá holčička se rozhodla utéct z domu. Jaký byl její smutný důvod?

pixabay.com
Reklama

Dětství je část lidského života, které by mělo být šťastné a každý z nás by na něj měl vzpomínat v dobrém. Bohužel se tomu ale ne vždy tak děje a děti bývají různě zanedbávány nebo jim je dokonce ubližováno. Velký svět je však pro ně ještě neznámý a nevědí, jak si říci o pomoc. V případě holčičky z dnešního článku je to však jinak.

Dnes vám povíme menší smutný příběh o malé čtyřleté holčičce jménem Žeňa F., který má ale naštěstí dobrý konec. Malá holčička se totiž rozhodla, že už nechce být se svými rodiči a tak se sama vydala na dlouhou cestu do vedlejší vesnice. Copak ji k tomu vedlo?

Bohužel za to mohlo nepěkné dětství zapříčiněné chováním jejích rodičů. Oba dva velmi rádi pili alkohol a nedokázali se o ni vůbec postarat. Proto se Žeňa rozhodla, že odejde z domova pryč. Naštěstí ji hned na začátku její cesty potkal muž, který hned celou situaci začal řešit.

pixabay.com

Později již byla Žeňa v rukou sociální pracovnice, následně odvezena do nemocnice a ostatní úřednici začali prošetřovat její rodiče. U nich bylo zjištěno, že nejsou schopni se o svoji dcerku starat a tak jim byla nakonec odebrána z péče.

Muž, který dívenku zachránil, ji nějakou dobu v nemocnici navštěvoval a všechno dopadlo dobře. O její adopci se nakonec přihlásily desítky rodin a nyní si v novém domově konečně zažívá šťastné dětství. A co říkáte vy na dobrodružství této dívenky? 

Tématem jsme se inspirovali na prosvet.cz

Reklama