in

Lidská zrůda z Uherského Hradiště. Doma měl psa ve zuboženém stavu.

facebook.com facebook.com
Reklama

V Uherském Hradišti se podařilo díky všímavým sousedům zachránit těžce podvyživeného psa. Na záchraně se podílela policie i hasiči, protože pejska museli zachraňovat z parapetu v prvním patře. Pejsek byl plemene Americký staford a byl ve velmi slabý a vyhublý až na kost.

“Pejsek byl dnes v Uherském Hradišti díky všímavosti obyvatel zachráněn z bytu za pomoci policie a hasičů. Za tuto pomoc velice děkujeme, bez toho by nepřežil,” uvedla na svých sociálních sítích veterinární ordinace z  obce Hluk u Uherského Hradiště.

Na sociálních sítích se šíří fotografie, na kterých je vidět, že je zvíře vyhublé opravdu až na kost. Pejsek se pohyboval na parapetu okna na sídlišti Štěpnice. Byl silně podvyživený a měl ve svých zhruba třech letech pouhých sedmnáct kilo.

Pes dle ošetřující veterinářky musel být dlouhodobě týraný a bez potravy více jak měsíc. Na základě zdravotní zprávy psa byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin týrání zvířat. Majiteli psa hrozí až tři roky.

Díky chování majitele, který je na sociálních sítích dobře znám přišel i o svou partnerku. “Martin ho měl v bytě, já tam dva měsíce nebyla, bydlím u rodičů. Myslela jsem, že je o něj postaráno, jak mi tvrdil. Ptala jsem se na něj několikrát. Nedokážu si jeho jednání vysvětlit, ani omluvit. Náš vztah jsem ukončila,” uvedla teď již bývalá přítelkyně tyrana. Jaký máte názor na výši trestu pro takového člověka?

Inspirovali jsme se na novinky.cz

Reklama