in

Leoš Mareš pokořil se synem Kilimandžáro. Vyčerpání, bolest hlavy a dojetí na vrcholu!

Instagram.com
Reklama

Moderátor Leoš Mareš se synem Jakubem rozhodli zdolat nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro. Spolu s podpůrným týmem vylezli na vrchol 5895 metrů vysoké hory v den, kdy Češi vyhráli mistrovství světa v hokeji. Datum 26. 5. 2024 si tak budou pamatovat velice dobře.

“Kdo může říct, že byl na Kilimandžáru v den, kdy Česko vyhrálo mistrovství světa v hokeji,” řekl v slzách Leoš ve videu, které sdílel na svém Instagramu. Díky jeho dokumentaci celého výstupu ve stories s ním jejich velice náročnou cestu na vrchol hory sledovali také jeho fanoušci. “Leoši, nějak jsem se na tom vašem výletě stala závislá. Na co se jako budu teď dívat,” napsala jedna ze sledujících.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Leoš Mareš (@leosmares)

Leoš se netají tím, že pro něj byl výstup na nejvyšší horu Afriky neskutečně náročný. Bojoval s nadmořskou výškou, větrem, bolestí hlavy i mrazem a mlhou. Na samém vrcholku hory se vyjasnilo a nastal čas na památné foto se synem Jakubem i průvodci. Dojatý Leoš poslal vzkaz i svým dvěma osudovým ženám.

„Myslíte si, že to, že někdo vyleze na nějaký kopec, se dá někomu věnovat? Jestli jo, tak já bych chtěl Kilimandžáro věnovat své manželce, protože mě vždycky podporovala, podporuje a věřím, že bude podporovat. Dala mi nádhernou dceru,“ řekl ve videu. Nezapomněl ale ani na svou první manželku, která se také jmenuje Monika.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Leoš Mareš (@leosmares)

„Ale ještě chci věnovat jednomu člověku tenhle výstup, jestli teda můžu, a to své první manželce, protože mi dala skvělé dva kluky, jeden z nich je tady, druhý je sice doma, ale miluju ho úplně stejně, takže Matěji, myslím na tebe,“ vzkázal.

Jakub vypadal, že mu cesta dává zabrat o trochu méně a vzhledem k jeho věku osmnácti let je to jasné. Pro jeho otce byl náročný nejen výstup ale také sestup z hory dolů. Leoše trápila bolest hlavy i zad, bolel ho každý krok. Přesto, že dolů šli o trochu rychleji, jak sám řekl: Není konec, dokud není konec,“ jelikož mu bylo jasné, že cíl je sice nahoře, ale stejnou cestou se musí také vrátit dolů.

Čerpali jsme z super.cz

Reklama