in

Smrt v lávě? Horší scénář si nelze představit!

pixabay.com
Reklama

Nepředstavitelná hrůza se může skrývat pod povrchem neproniknutelných vrstev zemské kůry. Co by se stalo, kdybyste se ocitli ve smrtícím objetí žhavé lávy? To není jen otázkou zvědavosti, ale spíše šokující realitou, kterou byste si přáli nikdy nezažít.

Zapomeňte na romantické obrazy lávových proudů z filmů a knih. Skutečnost je mnohem méně poutavá a mnohem více hrůzostrašná. Představte si okamžik, kdy byste se nešťastnou náhodou dostali do blízkosti tekoucí lávy. Než byste vůbec stačili ucítit její žhavý dotek, vaše tělo by již bylo na pokraji zhroucení.

Pokud byste se trochu dostali do kontaktu s lávou, vaše kůže by se okamžitě přeměnila na vyboulené masy, pohlcené hroznými puchýři. Vaše oblečení a vlasy by vzplanuly v mžiku, vytvářejíc hroznou podívanou na vaši vlastní zkázu.

Avšak to by byla teprve první fáze vašeho hrozivého osudu. Když byste dopadli na povrch lávy, nebylo by pro vás úniku. Vaše tělo by se začalo ztrácet v husté, žhavé hmotě. Namísto toho, abyste se potopili, jak by si možná někteří mysleli, váš organismus by se ve skutečnosti začal vznášet. Ale to není vše.

pixabay.com

Vulkánní expert Adam Kent popsal děsivý scénář. „Základní myšlenkou je, že plyny v těle by se rychle rozpínaly a pravděpodobně by způsobily řadu menších explozí,” vysvětlil. Vaše tělo by bylo jako časovaná bomba, postupně explodující v bezmocném tanci smrti.

Představte si, jak vaše tělo pomalu a bolestivě rozpraskává pod náporem rostoucích plynů a extrémních teplot. Než byste vůbec stačili uvědomit si nekonečnou bolest, vaše tělo by bylo již zcela zničeno, jeho pozůstatky rozptýleny ve vzdálených oblakách páry. Ať už by to trvalo jakkoli dlouho, bylo by to nevyhnutelně tím nejhorším zážitkem vašeho života.

Takže při návštěvě oblastí, kde hrozí nebezpečí vulkanické aktivity, buďte opatrní. Procházet se kolem lávy může být jako tanec s ďáblem, jehož konečným výsledkem je jenom pekelná zkáza.

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama